Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítsek a gépemre?

Figyelt kérdés

Windows 10 van a gépemen, de használhatatlan, minden ok nélkül fullra leterheli a memóriát és a processzort (pedig van kakaó a gépemben), sokszor nem indul el, csak végtelen ciklusba kerül a betöltés.

Most hogy ez lesz az egyetlen használható Windows, muszáj lesz másfajta operációs rendszert keresnem a gépemhez.

Szerintetek milyet érdemes rátennem? Melyikkel járnék a legjobban, vagy melyikkel szívnám meg a legkevésbé?



2016. aug. 10. 14:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a diszket "eszi meg" a rendszer, akkor hiába van procid és memóriád, nem fogsz tudni csinálni semmit, mivel a CPU ez estben az I/O műveletek befejezésére "vár".


Ezt okozhatja valami elszabadult rendszerfolyamat (háttérben történő frissítés/telepítés, valami indexelő szolgáltatás), vagy vmelyik egyéb futó processz, ez kideríthető. De ha egyik sem, akkor lehet diszk probléma (hibás, vagy túl lassú). Egy ilyen géppel találkoztam, ott egy SSD-vel lehetett orvosolni a "falánkságot", azóta tökéletesen és gyorsan teszi a dolgát.


Egyébként a 8.1-en sem voltak rossz tapasztalataim (én arról frissítettem, nem csináltam új telepítést), de ugyanazon a gépen a 10-es egyáltalán nem rosszabb, sőt :-) Embere válogatja, de én azt látom, hogy egész jó irányba kezdik tekerni ezt a rendszert, ideje volt már. Persze leginkább csak játszom, minden másra OSX-et használok nagyon régen.

2016. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 11-es válaszoló neked lesz igazad, majd valahogy megpróbálom megoldani a problémát, bár félek, hogy cserélni kell a vinyót.
2016. aug. 11. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!