Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy érdemes egy korábbi...

Hogy érdemes egy korábbi /home könyvtárat átvinni egy új lemezre, új telepítésű Linux Mint alá?

Figyelt kérdés

Fájlokat másoljak át, vagy klónozzam? Vagy valahogy máshogy?

Sok módszert olvastam (dd, sync, gparted copy), de nem tudom, melyikkel csináljam. Hogy érdemes?


A korábban telepített csomagokat is szeretném újra telepíteni, szóval azért lenne jó minden konfig fájl is átvinni. Pl. jól tudom, hogy így a böngészőben is megmaradnak a könyvjelzők, jelszavak, stb.?


Köszönöm!



2016. aug. 10. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

rsync lesz a te baratod, meg a 'man rsync'. :)


a csomagokrol listat igy tudsz csinalni:


dpkg -l > "filenev


ezt kesobb tudod arra hasznalni, hogy a neked kello csomagokat feltelepitsd.


A bongeszod, amennyiben pl. Firefox, a masolas soran magukkal hozza a ~/.mozilla konyvtarat, amiben ott van a teljes profilod is, tehat igen, minden jelszo, konyvjelzo megmarad.

2016. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha minden meg kell hogy maradjon (felhasználók is), akkor rsync azon kapcsolója kell, amely a jogosultságokat is megőrzi.

Ha újratelepíted a rendszert, akkokr másold ki a /etc/passwd és /etc/shadow fájlokat is, elvileg az új rendszerre csak vissza kell másolni e két fájlt és nem kell ismét létrehozni felhasználókat.

Igen, böngésző jelszavak is megmaradnak hiszen felhasználói könyvtárban tárolódnak.

Debian (vagy Debian-ra alapuló disztrib) esetén a már telepített csomagokról tudsz egy listát kapni:

dpkg --get-selections > csomag.lista

Azt, hogy az új rendszerre ezt hogy tudnád átvinni, nem tudom, lehet hogy a:

dpkg --set-selections és a listát megadva telepítené a csomagokat, nem tudom, ezt még nem próbáltam soha.

Régen használtam már Linux-ot napi szinten sajnos. :S

2016. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ! :)

Hétvégén nekiesek.

2016. aug. 11. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!