Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megoldható ez a Steam-en?

Megoldható ez a Steam-en?

Figyelt kérdés

Megoldható hogy steam-ről ne konkrétan a játékot töltsük le, hanem a telepítőt, amit kiírhatunk dvd-re akár?

Tehát kreálni hozzá egy telepítő lemezt, hogy ne a netről keljel letölteni a játékot?


Ha Steamről nem is lehet így letölteni, akkor más forrásból (akár warez) beszerzett játék, telepíthető e steamre, ha az benne van a könyvtárba?


Ha egyik se lehetséges, ti hogy oldanátok meg hogy a játékok ne csak a steam könyvtárba legyenek meg, hanem lemezen is?



2016. aug. 11. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem oldható meg. Letöltött tört/crackelt játékot soha nem fog a Steam neked hitelesnek elismerni, mert a sorozatszámot nem a Steam-en keresztül aktiváltad (nem is volt), illetve nem történt pénzmozgás ami által a játékot megvetted.


Hozzáadható külső játék a Steam könyvtárhoz ha onnan akarod elindítani, de ez felesleges és nem is ér semmit. Nem lesz eredeti tőle.


Mivel minden játék az online profilhoz van rendelve, így internetelérés és letöltés szükséges a használathoz. Telepítőcsomag így a rendszer nem kreál és nem is ad. Még a mentéseket is felhőben tárolja, ha úgy állítod be.


Lehetséges megoldás: megveszed lemezesen a játékot és a sorozatszámát Steamen aktiválod. Ezzel lesz egy hiteles példányod amit bármikor letöltesz Steamről + lemezes változatod, + egyes esetekben a lemezes akár olcsóbb is mint az online áruház (ugyanakkor a lemezes kiadáson soha nem lesz villámakció és egyéb leárazás, csak amikor már elavul).

2016. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Steamről tudtommal nem, de máshonnan letöltött telepítők (nem feltétlenül illegálisan, mielőtt letiltják a válaszom, vannak játékok amiknek az installerjét a játék honlapjáról kell leszedni) felrakhatók lemezre. Sok telepítőhöz kell net, erre figyelj.
2016. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha letöltöttél és telepítettél Steamen egy játékot, azt kimentheted biztonsági mentésként. Ebből a biztonsági mentésből visszaállíthatod a játékot, letöltés nélkül. Legfeljebb az azóta megjelent frissítéseket adja hozzá. Épp ezért nem is marad tartós ez a biztonsági mentés sokáig, ha a fejlesztők aktívan frissítenek egy adott játékot.


Steam kliensben bal felső sarok Steam -> Játékok biztonsági mentése és visszaállítása -> Jelenleg telepített programok biztonsági mentése -> {kiválasztod a játékokat, amiket lementenél} -> {kiválasztod a mentés helyét a merevlemezen} -> {kiválasztod, milyen méretekre darabolja és milyen néven} -> Voilà.


De DVD-re nem éri meg kiírni, sokkal érdemesebb egy külső HDD-t venni, és azon tartani. A DVD-k amúgy is kevésbé biztonságos tárolók már, a könnyű sérülékenységüket tekintve. Valamint sokszor egy-egy játék olyan nagy méretű, hogy csak 3-4 vagy több lemezre férne rá. Arról nem is beszélve, hogy 5x annyiba kerül DVD-re költeni, mint egy 1TB-os HDD-re. (Darabonként kb. 900 Ft-ba kerülnek a duplarétegű DVD-k - ezekre kiírsz 110GB-nyi játékot (csak 15 db, jelenleg telepített játékomat alapul véve), az 13 lemez, 13*900=12000 Ft. Adj hozzá 8-9 ezret, és veszel egy 1TB-os WD külső merevlemezt, ami kapásból 10x annyi tárhely, ötöd annyiért.)

2016. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a biztonsági mentés-ről már hallottam a steam-en belül, de bíztam benne hogy külön magát a telepítőt is le tudnám tölteni. Én leginkább a lemezzel rendelkező játékokat részesítem előnyben, de mivel a sok leárazás miatt több digitális játékom is van, szerettem volna megoldani hogy lemezen is meglegyenek. Így a polcon tudnám őket a többi játékommal, és a jelenlegi szar netemmel nem egy nap lenne mire letöltök egy játékot!
2016. aug. 11. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemnem.


A Steam-es játékok DRM-es szoftverek. Tehát még ha ki is tudnád írni, Steam nélkül használhatatlan, és csak azok futnak, amiket te vettél meg.


Van lehetőség rá, hogy kiírod a biztonsági másolatokat, majd egy újratelepítés után egy könyvtára visszarakva azt nem kell újra letöltened. Ha ez a cél, erre van megoldás.


Persze attól is függ, mivel játszol, és mennyi játékod van. Nálam pl. csak a Fallout4 és a Wolfenstein New Order vinne el több, mint 10-et... hát nem :-)


Nem Steam-es játék is felvehető a könyvtárba, és működik is a játék közbeni böngészés, vagy a screenshot, de persze a felhős mentés nem. Általában. Ezt úgy kell érteni, hogy pl. én alapesetben a Steam-et használom, de vannak más forrásból is játékaim (pl. Origin, DVD). Ezeket telepítem, majd berakom a Steam könyvtárba (nem a diszken, csak a programban). Így láthatnak olyan a bejelentkezett ismerőseim, hogy pl. a Diablo 3-mal játszom, ami ugye Steam-en nincs.

2016. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!