Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Photoshop CS6, hogyan...

Adobe Photoshop CS6, hogyan kell mérni centimétert?

Figyelt kérdés
Szeretnék kinyomtatni egy képet 10*15 centiméteres méretben. A programban át is állítom centire a pixelt, amikor a Fájl -> Új-ra kattintok és beírom ezeket a paramétereket, mégis sokkal kisebb lap jelenik meg a programban (a képernyőn vonalzóval lemértem és 11*7,2 centis lap jelent meg). Most akkor én csinálok rosszul valamit vagy a nyomtató majd 10*15-ös méretben fogja ezt nyomtatni?
2016. aug. 11. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezen jót röhögtem. Képes voltál lemérni ? meg áll az eszem.

Igen, a kinyomtatott kép az 10x15 ös lesz. Persze azért ellenőrizd a nyomtatási beállításokat is !

2016. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aztak_rva akkor szerinted ha egy 3m X 2m projektoron vetíted ki a képet és ott leméred. Lesz 1m X 1m a kép (mert a felbontás valószínűleg hasonló) akkor utána a nyomtatód 1m X 1m -t fog nyomtatni?
2016. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na és az miért van, hogy a kinyomtatandó képet 15 centi szélesre vettem (a photoshop programon belüli vonalzón is annyit jelez), majd amikor át akarnám húzni a 10*15 centis üres lapra, akkor ott a képet már csak 8 centisnek mutatja?
2016. aug. 11. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, a létező legkomolyabb képszerkesztő programot próbálgatod, de alaptudás meg nulla. Így nem lehet semmit sem csinálni.

Tanuld meg az alapokat, és utána nyisd meg a PS-t !

2016. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű képet akarok formára vágni és kinyomtatni, nehogy már ügyet csináljunk ebből...
2016. aug. 11. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

te csinálsz belőle ügyet. Ágyúval verébre.

Ahelyett hogy Paint-ben 2 mp. alatt megoldottad volna az átméretezést, itt szerencsétlenkedsz a PS-el. Bravó.

2016. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégis te vagy az, aki nem képes leírni, hogy mit kéne csinálnom.
2016. aug. 11. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem írom le, mert érezhetően gőzöd sincs az egésztől, és nem akarok hosszasan magyarázkodni. na pá !
2016. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:
Használd az IrfanView képnézegető Nyomtatás funkcióját, tényleg ne szamurájkardot használj krumplipucolásra.
2016. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!