Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows update folyamatosan...

Windows update folyamatosan újraindul restart után, hogy állitom le örökre?

Figyelt kérdés

Két helyen két dolgot is megprobaltam. inkább képen mutatom. a klasszikus leállitás kikapcsolás ami minden restart után alaphelyzetbe áll: [link]

És egy neten talált reg edit entry létrehozást is kiprobaltam ami ugyancsak nem vált be : [link]

Akkor hogyan tudom örökre leállitani? ha nemlövöm ki a windows updated a RAM 30% at megeszi



#winows update
2016. aug. 19. 20:01
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Fura. Nekem eddig, ha csak sima Vezérlőpultban kikapcsoltam, az is elég volt. Nem kellett így trükközni.


Bizonyos biztonsági szoftverek, pl vírusirtók szoktak így "okoskodni", ha érzékelik hogy ki van kapcsolva, visszakapcsolják önkényesen.


Egyébként meg nem szerencsés kikapcsolni. Érdemesebb lenne valahogy megcsinálni.

2016. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert a windows update nem ebből az egy szál szolgáltatásból áll. A többi komponens látja, hogy ez nem működik, hibának tekinti, és alaphelyzetbe állítja. Ez az elvárható viselkedés.


Ha le akarod állítani, akkor egyrészt simán a WU beállításaiban megteheted, de ha kicsit morcosabb vagy, akkor group policy-ben letilthatod. A szolgáltatást piszkálni nem más, mint buhera.

2016. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért akarod leállítani? Frissítések nélkül özönleni fognak a vírusok a gépedre, de ha azt akarod a te dolgod..


Amúgy a RAM 30%-át maga a rendszer használja. Ha letiltod a Windows updatet, akkor is kb, ugyanannyit fog megenni.

2016. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
30%-át minek? nem mindegy hogy a 8 vagy 16gb 30%át viszi egy fölösleges folyamat . 16 giga ramnál most 19-20% ram használat van ami 3 gigat tesz ki. virusokkal meg sose volt problemam pedig a windows update mindigis kivolt kapcsolva
2016. szept. 21. 01:09
 5/11 anonim ***** válasza:
A Windows Update csak bizonyos időnként keres frissítéseket. Alapjáraton alig használ valamennyi memóriát. Ennyi erővel minden háttérszolgáltatást letilthatnál, de semmi előnye nem lenne. Komolyan gondolod, hogy a Windows Update magában használja a 30%-át a ramnak? :)
2016. szept. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem magában.. schvost.exe nől meg 1.3 gigásra a normal 300 -360 megás normálnál ott átváltok a folyamatokra és leállitom a window updatet ami felszabadit 1 giga memoriát és az schvost.exe lemegy normál értéküre
2016. szept. 21. 12:14
 7/11 anonim válasza:
Nekem is ez problémám. Az svchost.exe miatt a fizikai memória használtsága 92-92%-ot mutat, és a gépen egyszerűen egy oldalt nem tudok megnyitni emiatt. Már leállítottam a szolgáltatásoknál, meg a rendszerrel induló szolgáltatásoknál is.. Mégis mindig újra és újra... :/
2017. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Jav.: 92-95%
2017. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A windows updated kitud lőni a folyamatoknál is. viszont nézd meg milyen folyamatok futnak az schvost.exen belül és állitsd le mindet a 95% az nagyon rossz
2017. febr. 25. 01:26
 10/11 anonim ***** válasza:
#7-es ha 90% fölött jár a procid, ott valami más baj lehet az biztos. Malwarebytes-t kéne futtatni és ESET Online Scannert. Lehet beszedett a gép valami Bitcoin miner vírust, azok járatják a CPU-t magas százalékon. Ajánlom még a Process Explorert ez részletesen kiírja az összes futó folyamatot a gépen.
2017. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!