Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a Registry, hol találom,...

Mi a Registry, hol találom, és segít-e, ha nagyon lassú a gépem, (Win 7) sőt, néha lefagy?

Figyelt kérdés
Annyira lassú a gépem, hogy néha 4-5 perc, mire átkapcsol a bejelölt oldalra, vagy teljesíti az utasításomat. Már megtisztítottam Malwarebytes-el karanténba tett 917 objektumot, Eset Nod 32-vel, CCleenerrel, de a helyzet változatlan. Annyit változott viszont, hogy most már nem kapok 5 percenként reklámot.
2016. szept. 1. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
IObit uninstaller és Advanced system care, ami nekem bevált. :D viszont akkor lehet, hogy újra kellene telepíteni az egészet. vagy valamivel bővíteni +ram +ssd sokat segíthet a gyorsaságon.
2016. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lajos54 ***** válasza:

A Registry a Windows regisztrációs adatbázisa. Gyakorlatilag a lelke, az szabályoz igen sokféle folyamatot. Ide írják be magukat a telepített programok is (legalábbis a nagyobb részük).

Ha (szinte bármelyik Windows verziónál) beírod a futtatásba: regedit akkor be tudsz lépni. De ha NAGYON nem ismered, nem javaslom, mert kellő hozzáértés nélkül pillanatok alatt hazavághatod a gépedet, amin aztán esetleg csak az újratelepítés segít.

2016. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Registry: [link]
2016. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

Annyit az előzőkhöz, hogy léteznek különféle Registry takarító programok, amelyek képesek rendberakni a Regisry-t (elárvult bejegyzések, felesleges, bentmaradt dolgok, sehova nem mutató hivatkozások, melyeket már eltávolított programok hagytak ott), de ezekkel is csínján kell bánni, mert kellő hozzáértés nélkül galibát okozhatnak.

Ha viszont megfelelően van takarítva, valóban jelentős gyorsulást is lehet elérni vele.

2016. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Ki kell deríteni, hogy miért is lassú a géped.


Hardver okozza a lassulást (pl merevlemez, vagy memória, esetleg processzor), keress hardver tesztelő progit pl AIDA64 és teszteld a hardvereket (merevlemezhez HDD sentinelt is megpróbálhatod).


Ha nem a hardverrel van a baj akkor lehet a szoftver :


Eszközkezelőben nézd meg, hogy esetlegesen nincs-e benne valami olyan ami nagyon megterheli a processzort, ha ott találsz valamit akkor az a ludas.


Nem tudom hogyan áll a Windows update Nállad, de ez szokta a legtöbb ilyen jelegű gondot okozni, (lassulás, fagyás) nézd meg ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..


Sok sikert.

Üdv.

2016. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Remélem nem pakoltad tele a gépet fölösleges programokkal?

Mert láttam már P4 2.4ghz gépet 1gb rammal Win7 32 bittel,amin Skype,Daemon Tools,Eset Smart Secrurity,Google Earth 6,Steam,Xfire,World of Tanks,Samsung Kiesprogram,Raptr indult kapásból a Win indításakkor.Nagyon lassú volt,alapjáraton foglalt el ez 1gb ramot,a vinyót gyakran darálta.

2016. dec. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Újratelepítés segíthet.
2016. dec. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!