Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az asztalról indítom el a chromeot, akkor hibátlan, de ha a tálcáról, akkor egy adathalász böngésző nyílik meg?

Figyelt kérdés

Tehát valahogy elkaptuk a nuesearch.com vírust, de én léptem, és programmal, majd manuálisan kitöröltem mindent, aminek köze van hozzá (tehát parancsikonból a parancsot, regeditben a parancsokat, kulcsokat,[feltehetőleg] az összes azzal kapcsolatos fájlt)

Majd a beállításokban is kicsaptam mindenhonnan, és a kérdésben említve, ha az asztalról indítom, akkor az általunk beállított oldal jön be, és nyoma sincs a vírusnak, azonban ha a tálcán rögzített ikonról indítom, akkor megint a nuesearch.com-mal indít.

Próbáltam, hogy feloldottam a rögzítést, majd ismét rögzítettem, de hiába. A tálcáról indítva folyton az a sz.rság jön fel, és kezd idegesíteni.


Hátha valaki ért ehhez és tud segíteni. Midenféle segítséget köszönök



2016. szept. 8. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyanítom ami a tálcán van az nem a króm, csak az ikonja.
2016. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az asztalon is csak az ikonja van. De ahogy leírtam, ha az asztalról indítom, és azt rögzítem a tálcán, majd onnan indítom el megint, az a szomorodott oldal jön be...
2016. szept. 8. 15:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Na időközben rájöttem. Shift+jobb katt -> tulajdonságok, és ott is kiszedtem az indítóparancsból.
2016. szept. 8. 15:48
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Esetleg lehet, hogy a két ikon nem egy helyre mutat?


Mindenképpen érdemes a gépet "kitakarítani", valami normális víruskergetővel, valamint egy jobb kémprogram keresővel IS. (pl. ez utóbbinak a Malwarebytes).

Ugyanis amit nem talál meg az egyik (mert más fajta, mint amiket ő keres), azt talán megtalálja a másik.

2016. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pinkpancser ***** válasza:

Malwarebytest érdemes használni!

Egyébként ha a tálcáról más nyílik akkor tálcáról törlés, asztalról lehúzod, így az asztali ikon lesz a tálcán is és jónak kell lennie.

2016. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Leviplatformer ***** válasza:

Ajánlom,ha a tálcára rakod az ikonját,akkor ez elött másold le,ne vesszen el :)

(tudom,újra lehet csinálni,de ha elromlik akkor legyen :D)

2016. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, Malwarebytes-szal pontot tettem a végére, és a parancsikont is elintéztem így már minden rendben.

De köszi :D

2016. szept. 9. 20:47
 8/8 anonim válasza:

Van olyan malware amit sajnos nem tud minden eltávolító program eltávolítani. :-(


Ha szeretnéd ezt az ikon problémát elintézni addig amíg nem frissül a malware adatbázis akkor a windows 10 tálcaikonjait itt találod:


%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch


Ezen a mappán belül vizsgáld meg a

\User Pinned\ImplicitAppShortcuts\

könyvtárat ebben lehetnek random genrerált elnevezésű könyvtárak és bennük megtalálod valószínűleg azt az ikont ami nem jól működik. Itt ha rákattintasz a tulajdonságokra akkor a cél mező tartogathat furcsaságokat pl. ki van egészítve az adathalász oldal címével, hogy indításkor az induljon el, vagy egy teljesen más útvonalat rendel az alkalmazáshoz.

2016. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!