Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem értem ezt a csomagolást...

Nem értem ezt a csomagolást mi értelme be csomagolni ha lesz több száz z fájl aminek az össz mérete ugyan annyira jön ki mint az eredeti mappa? Hogy tudom el érni hogy tényleg kevesebb legyen az össz méret?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 100 megás fájl amit dvd re teszek 10 mega legyen.
2016. szept. 13. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
tehát 10mega helyet foglaljon ne 100 at.
2016. szept. 13. 14:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

olyan kiindulási adatot választasz, ami

a) eleve tele van redundáns adattal, azaz jól tömöríthető

b) veszteséges tömörítést használsz

c) nekiállsz hisztizni, hogy oldják meg és kész!

2016. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az az értelme, hogy a több száz fájllal egyszerre, egy fájlként dolgozol, azt sokkal könnyebb küldeni-fogadni vagy akár tárolni is ha nincs folyamatos használatban.


A becsomagolásnak nem mindig a tömörítés a lényege, hanem hogy 1 darab fájlt kapj és ne százat kelljen számontartani hogy mi van velük. Az archívumba csomagolásnál majd tömörítés is történik, ha lehetséges.

Nyilván ha az eredeti fájlok már tömörítettek, akkor azon nem lehet mit tovább tömöríteni. Manapság már szinte minden tartalom veszteségesen tömörített, így eleve kis helyet foglal és a tömörítés nem lesz hatékony rajtuk. Hogy mit lehet jól, előttem írták.

2016. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:

... mindennek ellenére olyan hatékony tömörítés, ami 100 Megából 10-et csinál, úgy, hogy az utána még használható marad, enyhén szólva álom. Persze, mint előttem is írták, azon lényegesen sok múlik, hogy miféle fájlokról van szó. Ha mondjuk egy rakat jpg kép, azokon már nincs mit tömöríteni.

És még egy: hogy mi értelme? Próbálj elküldeni egy tucat képet e-mail-ben. A legtöbb levelező program csak egyenként, egyedileg (persze úgy akár többet is) engedi csatolni a képeket, mappástól nem. De ha egy zip-fájlba össze van csomagolva, akkor egyben tudod csatolni.

2016. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

> lesz több száz z fájl aminek az össz mérete ugyan annyira jön ki mint az eredeti mappa?


Ezt darabolásnak hívják, és az az értelme, hogy ha csak kis adathordozó áll rendelkezésre, akkor száz fordulattal, de meg tudod vele oldani a másik gépre másolást.

2016. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Totálba fájltömörítésre mentem zip fájlt. Mondom le bontotta kisseb darabokra meg lett egy ugyan olyan kicsi zip fájl. AMibe benne volt az adat is egybe. Először meg örültem mer aszt hittem kb 39 megát fél megára zsugorítottam. De mikor ki akartam másolni belőle az adatot kérte hogy tegyem be a cd -t. Feltételezem az a sok kis adat darab a zip fájlon kívül értelmeződött cd nek. Viszon azoknak az össz mérete pont annyi mint a fájl amit kisebb re akartam tömöríteni.
2016. szept. 13. 15:02
 7/7 SimkoL ***** válasza:
A kép, multimédia fájlokra régebben talán a WinUha volt a legmegfelelőbb mert arra volt kihegyezve. Az általános tömörítők kb. egyforma szinte tömörítenek.
2016. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!