Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az olyan Word szöveg fájlokat...

Az olyan Word szöveg fájlokat amikben a szöveg több száz oldal terjedelmű de a tejes dokumentumnak csak a fele van meg telve pl bal oldaltól a közepéig hogyan tudom úgy szerkeszteni hogy tele pakolja a lapot széltől szélig?

Figyelt kérdés
2016. szept. 16. 17:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
"nem látom a bekapcsolt sorvége jeleket" Nézd szerintem az van be kapcsolva aminek be kell lennie ahhoz hogy fél oldalasan nyomassa ahelyett hogy tele lökné.
2016. szept. 16. 20:33
 12/15 tabaki ***** válasza:

Nem erőszak a disznótor... Azt a kérdésből is el tudtam képzelni, hogy te mit látsz, és az is nyilvánvaló, hogy működik az a valami, ami az egészet eredményezi. Ott szalajt a gondolkodásod, amikor azt hiszed, hogy egy jelenségnek csak egy oka lehet, tehát annak a puszta látvány elmeséléséből okvetlenül ki kell derülnie. Nem így van. A szövegszerkesztők ismernek egy pár formázási megoldást, amivel ez elérhető, és ezt lehetett volna megvizsgálni a formázott szövegen.

Természetesen nem ide kellett volna bemásolnod a mentett dokumentumot vagy egy .docx formátumban elmentett részletét, mert a GYK erre nem képes, hanem egy alkalmas tárhelyre (mondjuk Google Drive), és itt csak a letöltés linkjét közölnöd.

A képernyőmásolat (amelyet például a kepfeltoltes.hu oldalon tehettél volna elérhetővé) ennél sokkal kevesebbet árult volna el, de esetleg látható lett volna a margók beállítása, illetve a nem nyomtatható karakterek megjelenítése esetén a sortörések szerkezete. Lehet tippelgetni, hogy mit olvashattam volna le, ha legalább a lényeges füleket megmutatod, de hátha véletlenül nem is úgy lett volna.

Mindegy. Remélem, kerül egy okos kolléga, aki vakon megálmodja a diagnózist, és rögtön vágja a frankót.

2016. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ne bonyolítsuk már ezt ennyire túl. Csak fél oldalas helyet tele szeretném tolni a papírt. Széltől szélig nem széltől középig. Miben különbözik egy olyan dokumentum aminél a szöveg nem áll meg a képernyő közepén. Vili?
2016. szept. 17. 11:08
 14/15 A kérdező kommentje:
ez egy pdf könyvből van be másolva.
2016. szept. 17. 11:09
 15/15 tabaki ***** válasza:

"Ne bonyolítsuk már ezt ennyire túl."


Én mindenesetre elmagyaráztam, hogy a kérdés mitől összetettebb, mint ahogyan azt pökhendiséggel párosult együgyűségedben elképzelted. A PDF meg még csavarhat is egyet-kettőt a dolgon, de ennek már túl sok jelentősége nincs. Eddig két tippet kaptál: Margóbeállítás és sortörések. Természetesen egy kukkot sem szólsz arról, hogy ezeket minek az alapján zártad ki, vagy mit kezdtél velük egyáltalán -- láthatóan fontosabb, hogy tovább erőltesd ezt a marhaságot. Nem. Nem egyetlen oka lehet, ergo csak a te romlott fantáziádban létezik az a varázsgomb, amely okvetlenül megoldja a problémádat. Nem lehet egyértelműen megmondani, "miben különbözik egy olyan dokumentum, stb.".


Vili?

2016. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!