Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Microsoft Office 2016...

Elektromann kérdése:

A Microsoft Office 2016 csomag Access szoftvere miért nem fogadja el a dátumot a feltételben?

Figyelt kérdés

A 2008-as érettségi adatbáziskezelés feladatát kellene megcsinálom programozás órára.

[link]

Az első feladatban (2szilveszter) azt kéri, hogy 2002 szilveszterét jelenítsem meg. Feltételnek beírtam, hogy #2002. 12. 31.#

Mikor beírom, még nem ír ki hibát, de ha menteni vagy futtatni szeretnék, azt írja, hogy "Érvénytelen dátumértéket tartalmazó kifejezést írt be."

Szerintetek ennek mi lehet az oka, és hogyan csinálhatom meg a feladatot?



#Microsoft #Office #dátum feltétel
2016. szept. 19. 11:54
 1/8 |Orfeusz| ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__7..


Nem próbáltam meg a megoldást, de valószínűleg működik.

2016. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, hogy Win10 oprendszer alatt próbálod!
2016. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az SQL kód? (amúgy szerintem nem kell szóköz a dátumelemek közé és nem kell az utolsó pont sem)
2016. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, szóval: nem válaszoltál, de gyanítom, Win10-et használsz, neki pedig az adatbázismotorja kissé bugos. Csak angolul hajlandó értelmezni a dátumot, ami még nem is lenne baj, de az Access zsigerből magyarra akarja alakítani.

A megoldás: a területi beállításokat angolra kell állítani. és az angol dátumformátumot kell használni.

2016. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a segítséget, bevált :)


És bocs, hogy nem válaszoltam, eddig nem tudtam gép közelébe kerülni.

2016. szept. 20. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem előbb-utóbb száműzik a hülye Access-t az oktatásból és az érettségiről. Sehol senki nem használja ezt a vackot.
2016. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Épp az imént futottam bele én is a problémába.

Először csak kivettem a szóközöket a magyar dátum formátumból a területi beállításoknál, na ekkor már néhány szűrő működött is, de nem mindegyik (pl. az intervallumos szűrő nem) majd ezt követően a tanácsod alapján jártam el és átállítottam a dátum formátumot angol (Egybesült Állatok) és BUMMM így lett a Csokapik! :D Így már működik minden.


Már csak az lesz a kvrva nagy poén, ha ezt az érettségin a rendszergizdák nem tudják, mert akkor mindenki jól besz0pk0dja majd a teszteket.


Aki meg tudja ezt, az meg vizsga kezdete előtt már egyből rinyálhat, mivel jó eséllyel rendszergazdai jogosultsága egyik vizsgázónak se lesz, szal


"rendszergizdabácsi! tessék nekem átállítani a területi beállításokat!"


"ugyan fiam... beszélsz itt ostobaságokat! dehogy állítom én aztat átatatat"


"de hát akkor az access..."

"kussojjáá hülyegyerek"


Höhöhöh

2017. máj. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ezt tavaly óta kijavították már az Access-ben?

Ha nem, akkor a rendszergazdákat figyelmeztetik erre, hogy állítsák be érettségi vizsgák előtt?

2018. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!