Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem fel a...

Hogyan telepítsem fel a Windows 10-et?

Figyelt kérdés

Windows 10 64 bit.


Az a helyzet, hogy már két gépre feltelepítettem ugyanezt, megcsináltam a bootolható pendrive-ot és megoldottam. Most egy harmadik gépre telepíteném, de akadályokba ütköztem.


Rendesen bebootolt, a nyelvet kiválaszottam, aztán tovább. A partíciókat töröltem, és formáztam, így ott volt a 232 GB-os merevlemez. Létrehoztam egy 50GB-os partíciót, és nem engedi telepíteni, mert azt írja, hogy "a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni"


Ezt fontos lenne megoldanom, mert muszáj használni a gépet. Olvastam erről, és sok ember találtam, akinek ez volt a probléma, de mit csináljak? Írjak ki CD-re valami külső kezelő programot a partíciókhoz, vagy valaki írjon már megoldásokat.


Lenne egy másik probléma is. Valami Shift+F10-es parancssoros módszert is kipróbáltam, ahol véletlenül formáztam a pendrive-ot, és most az használhatatlan.


Amikor bedugom az én gépembe, az így néz ki:

[link]


Nem engedi formázni sem, és ismeretlen a tárhelye. Erre is kellene egy megoldás, mert erre megint megcsinálom a bootot.



2016. szept. 24. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Torold az oszes particiot es hozz letre egyet, ami a teljes merete.

Telepitsd fel arra, utana majd windows-ban tudod felosztani 50 gigara stb..

2016. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy sem engedte, ha meghagytam az egészet. UEFI-ben sem engedte, mert valami MBR a merevlemez.
2016. szept. 24. 17:32
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, a pendrive-ot semmilyen program nem tudta megcsinálni, de ha Rufusal újrakészítettem, akkor meg megjavult. Ki érti ezt.


A kérdésem már csak a Windows lenne, az nagyon sürgős.

2016. szept. 24. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha partícionálni akarod a lemezt ne UEFI-ben csináld, állítsd át Legacy-ra.
2016. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hol tudom megcsinálni? Valószínüleg a BIOS-ban, de ott hol?
2016. szept. 24. 17:42
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazából úgy van, hogy a pendrive-omat kétszer jelzni, az egyik UEFI, a másik csak USB. Ha az a UEFI-s verziót bootolom, akkor az a kínja, hogy UEFI, ha pedig ezt:


USB: KingSton DataTraveller, akkor meg az a kínja, amit a kérdésben írtam, hogy "a telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni"

2016. szept. 24. 17:44
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy használjak külső merevlemez kezelő programot? És azt hogy, írjam ki CD-re?
2016. szept. 24. 17:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani, méghozzá úgy, hogy UEFI-ben (ami meglepő), ott is csak úgy, hogy egyben hagytam az egész merevlemezt, szóval semmi partíció. Ha kettészedtem, akkor UEFI-ben sem engedte.
2016. szept. 24. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Menj a simára, ne MBR!

Az MBR probléma nekem is volt, így oldottam meg: https://www.youtube.com/watch?v=nymMWop7bPw

2016. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt próbáltam én is, de nem segített. Nekem úgy oldódott meg, ahogy az előző kommentben írtam.


UEFI és a HHD egyben hagyása (semmi kettészedés)


De nekem olyan nem is volt, hogy MBR, a BIOS-ban csak két fajta volt:


UEFI: Kingston DataTraveller

USB: Kingston DataTraveller


AZ USB valószínűleg az MBR, amivel sehogy sem ment, UEFI-nél pedig azt írta, hogy nem lehet UEFI-vel, csak MBR-el. Ha meg nem szedtem szét, akkor UEFI-vel engedte. Hihetetlen.

2016. szept. 24. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!