Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért magas a memória és cpu...

Miért magas a memória és cpu fogyasztás?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy tegnap újraraktam a win7 ultimate rendszert,ma telepítettem eredeti gta v-t lemezekről a laptopra és észrevetten hogy az svchost.exe felhasznál kb 1,5-2 gb memóriát,majd ma ahogy telepítettem szintén eredeti Star Wars Battleftontot origin letöltésen keresztül megint megjelent az svchost.exe. Futtatam vírusírtót(eset smart security 9, malwarebytes) de semmit nem találtak. Ha nem telepítek akkor nem jön elő a probléma.

#telepítés #RAM #GTA 5 #svchost.exe #CPU #star wats battlefront
2016. szept. 24. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A windows automatikus frissítéseiért felelős az a progi.

Állítsd le (esetleg tiltsd le) és nem lesz semmi gond.

2016. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Windows Update a felelős érte, itt a megoldás:

[link]

2016. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnap megpróbálom. Amúgy ideiglenesen megoldottam azáltal hogy leállítottam a feladatkezelőben.
2016. szept. 24. 22:31
 4/7 Hominida ***** válasza:
Az svchostot leállítani elég durva dolog, mert a szolgáltatásokat általánosságban ezt a program kezeli. Ezek mennyiségéről és szerepéről a Felügyeleti eszközök Szolgáltatások pontjában többet megtudhatsz. (Mint amennyit szerettél volna. :-) )
2016. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik hogy az elsőnek van igaza, ha valakinek fenn áll a probléma annyi a teendő hogy a futtatásba beírod: services.msc majd itt kikeresed a windows udate-et leállítod és letiltod.
2016. szept. 25. 09:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam hogy ne állítsam le de rohadtul terhelte a laptopt.
2016. szept. 25. 09:24
 7/7 Hominida ***** válasza:

Le lehet állítani, de utána újra kell indítani a gépet, mert menet közben szedted le az egyik kereket a szekérről. Akár többször is végig kell ezt az egészet játszani, megfigyelve, hogy a terhelés mikor indul be. Ehhez a Feladatkezelőt vagy a Resource Monitort érdemes az indítás után rögtön elindítani. Ha sikerült megfigyelni, hogy milyen körülmények között kezdődik a probléma, akkor akár a Process Monitorral is lehet készíteni egy részletes felvételt az időszakról, aztán az elemezhető.


Az utóbbi nem feltétlenül következik el, mert esetleg előbb derül ki, hogy egy ügynök vagy egy frissítéskereső öli a rendszert, például.

2016. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!