Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DVD írásakor a felhasznált...

Csicsky kérdése:

DVD írásakor a felhasznált lemezterület miért függ a DVD márkájától?

Figyelt kérdés
A következő dologra lettem figyelmes: Verbatim és TDK márkájú DVD-re másoltam egy AVI formátumú 320 MB terjedelmű videót. A kész lemezeknél azt tűnt fel, hogy a Verbatim márkájúak esetében a sáv, ami a felhasznált lemezterületet jelezte kb. háromszor olyan széles volt, mint a TDK márkájú lemezeken. A DVD író (Ashampoo Burning Studio 6 Free, version 6.80) beállítása mindkét esetben teljesen egyforma volt. Valami véletlenszerű jelenségről nem lehet szó, mert több lemezt másoltam és a márkákat váltogattam. Még annyit hozzátennék, hogy amikor az írás befejeztével a lemezek lezárása történt, akkor a Verbatim lemezeknél ez jóval hosszabb ideig tartott, mint a másik esetében. Az összes lemez kapacitása 4,7 GB volt.

2016. szept. 25. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá annyira, de szerintem ahhoz lehet köze, hogy az egyik +R a másik pedig -R. Googleben megtalálhatsz mindent a különbségről
2016. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!