Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy oldjam meg a SpeakBoard ot?

Hogy oldjam meg a SpeakBoard ot?

Figyelt kérdés

Van fent egy remek win7 verzió csak az a probléma hogy először más forrásból tettem fel egyet aminek le járt a próba ideje. így amikor le törlöm és fel teszem a másikat nem reagál a le írt regisztrációs utasításokra. azt írja ki hogy sajnos le járt.


Az Activation exe fájlt is hiába írom át mert akkor meg nem indul el.


2016. okt. 5. 03:52
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Am az a verzió már meg van nekem amit küldtél speakból bőven elég van nekem. Má sok is. Mindel ugyan az. Protable verziót sehol sem találok. Abszolút sehol.
2016. okt. 7. 18:43
 12/27 DjImipapa ***** válasza:

ét magyar nyelven használható rendszer maradt, az első az NVDA magyar nyelvű karakterrel.

A NonVisual Desktop Access ingyenes, nyílt forráskódú képernyőolvasó.

A szoftvert vakok és gyengénlátók számára fejlesztik, a képernyőn látható szövegek és események felolvasását végzi, egy beszédszintetizátorral.

nvdaSzerintem akár egy napi használat során is megszokható a szoftver egyik jellegzetessége, vagyis, hogy pontosan meghatározható látás nélkül is, hogy hol helyezkedik el az egér a monitoron.

A jobbra-balra mozgatás közben a hang jó sztereó módjára követi az egér kurzort, tehát halljuk, ha jobb vagy bal oldalon van, a függőleges irányt pedig úgy oldották meg, hogy ha fent van a kurzor akkor magas háttérhangot hallunk, ha lefelé haladunk, akkor pedig egyre mélyebbet.

Ezzel a folyamatos hanggal, mindig tudhatjuk hol helyezkedik el egerünk.

Annyit fűznék hozzá, hogy nekem talán egy kicsit hangos a “pozicionáló” hang, de én közben látom a monitort is, lehet hogy csak ezért zavaró.

Érdemes a hordozható verziót letölteni, futtatás után így egy nvda.exe fájl kapunk, amit egyszerűen csak el kell indítani és működik.

Most írás közben folyamatosan mondja a betűket.

Az óra melletti ikonról elérhető beállításokban át lehet állítani a Microsoft beszédszintetizátorára is, bár semmi értelme.

Jelenleg több mint 50 hangkaraktert lehet használni (ezek közül egyik a magyar), tehát ha ezen nyelvek valamelyikén írok azt felolvassa a szoftver.

Itt találhatjuk a Braille kijelző beállításokat és még rengeteg mindent.

A program valószínűleg nagy fejlesztéseken fog még átesni, ígéretes projektnek látszik. Vakoknak és gyengénlátóknak nagyon hasznos szoftver lehet.

A következő beszédszintetizátor a BME fejlesztése és “szabványos Microsoft SAPI 4.0 programozási felülettel van ellátva”.

A MultiVox rendkívül kis erőforrás igényű (486, 33MHz), bárki által szabadon használható, szövegfelolvasó szoftver.

Asztali és CE Windows rendszerekre készült.

Telepítés előtt érdemes elolvasni az -olvassel.txt- fájlokat.

Előbb a Microsoft mappában lévőket kell feltelepíteni, majd a Multivoxot.

A Multivox-al két használható alkalmazás telepítődik, az egyik a Lapmondó, mely a vágólapról olvas, a másik az Olvasó, ami fájlokat olvas fel, sajnos csak ASCII szövegeket.

Amellett, hogy több hangkarakter választható és konfigurálható, az MS szintetizátor hangja elég gépies, de ettől eltekintve hasznos alkalmazás lehet, bár nem tudom fejlesztik e még.

A MultiVox letöltése.

Még befejezésképp egy dolgok meg kell említenem, ha angol felolvasásra vágyunk, az Opera böngészőt semmiképp ne felejtsük ki!

Amellett hogy felolvas, hanggal vezérelhető is!

2016. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
NVDA használok már rég óta. De mióta próbaverzión hallgattam a speakot már nem tudok el szakadni tőle. De am semmi gond nem lenne ha nem regisztrálná a gép le jártként. Sztem akkor működnének a regelős kísérletek.
2016. okt. 11. 21:45
 14/27 A kérdező kommentje:
Sok kocka nem tudom hogy játssza ki ezeket rutinszerűen.
2016. okt. 11. 21:47
 15/27 DjImipapa ***** válasza:
Ha belelátnék a gépedbe lehet megoldanám...
2016. okt. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 DjImipapa ***** válasza:
2016. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Hú nem is tom hogy mondjam el valamit kotyvasztottam. De hogy mit má nem tom. Most ma mikor ujra raktam megint vólt próba idő 14 nap. De ma már le ment 3 raxD


Azt vettem észre hogy ez meg sincs xD

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F}


csak a másik.

2016. okt. 16. 16:22
 18/27 A kérdező kommentje:
Most kéne valahogy jól át írni. De am reg fájlokat is hozzá adtam semmit sem csinálnak.
2016. okt. 16. 16:24
 19/27 A kérdező kommentje:
aha most állítottam az egyik olyan dátumon be másoltam a meg adott időpontot. És azt írta ki hogy le telt a 15 nap.Már csak vásárlás után indul el.
2016. okt. 16. 16:30
 20/27 A kérdező kommentje:
Most újra raktam most megint 14 napig lehet használni. De a másik könyvtár még mindig nincs megxD
2016. okt. 16. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!