Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most vettem egy notebookot....

Most vettem egy notebookot. (Navon Stark NX11) És van vele pár prolémám. Van itt olya aki ért ehhez a típushoz? (többi lent)?

Figyelt kérdés

Alapból nem volt rajta windows,de azt megoldottuk,de ugye kellenek még drivek, hogy bizonyos funkciók működjenek pl.:internet használata stb... És egyet nem találok sehol...azt ami a hangért felelős.

Valamint a másik problémám,hogy nem jelzi az akkumulátor állapotát. Hogyan tudnám ezeket megoldani vagy honnan kérjek ez ügyben segítséget?



2016. okt. 30. 12:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

A directx-es hozzászólásom félrevezető lehet ezért, pontosítok.

Míg az NX14 natív felbontása 1366x768, addig az NX11 natív felbontása a kisebb kijelző miatt csak 1024x600. Nem az amit a Win10 ajánl!

Az NX11-en csak speciális esetben futnak a játékok, mert a full screen directx-hez 1024x768 kell, vagy ablakos módban 800x600. Ez egyik sem jön ki a natív felbontásból NX11-en.

Az NX11-nek van egy nem natív, 1280x768-as felbontása, amiben a kép ronda (a kijelző ugye nem tud ennyit), de cserébe azok a játékok amik támogatják az ablakos módot, elindulnak.


Sebességről: Nem ezzel fogsz játszani, ez biztos, de nem lehetetlen. :) Egy 10 évvel ezelőtti csúcs gamer asztali gép sebességét simán hozza. Ez NX14-re is igaz. Az integrált Kingston SD sebessége teljesen átlagos. Szekvenciális 128MB írás és 200MB olvasás csodásan hangzik, de az igazi fájlmásoláskor ez 10-20MB.

Az operációs rendszer pillanatok alatt elindul, mert a Win10 erre lett optimalizálva.

Ne mondja el senki az eladóknak, de az NX11-ben pontosan ugyanaz a Bay Trail-T Z3735F-van mint az NX14-ben, de ez nem különösebben számít, mert csak a bővíthetőséget érinti, ami ezeknél a készülékeknél teljesen kizárt. Egy hártya vékony üvegszálas nyákra van ráintegrálva minden.


Fontos: A vezérlőpultban (Gépház/Rendszer) van egy Takarékos üzemmód lehetőség, ami az akku töltés 20%-ra esésekor, lecsökkenti a fogyasztást, vagyis a gép teljesítményt. Ezt azonnal ki kell kapcsolni, mert ha bekapcsol, fél óra amíg egy ablakot megnyitsz, hogy ezt a funkciót deaktiváld.

Ilyen lehet az, amikor a Marsjárót éjszakára standby-ra rakják és csak óránként egy parancsot tud lefuttatni. :)


Üzemidő: Kevés, 1-2 óra! Buszon, munkába menetre tökéletes, vagy megnézni valami útközben.

Nyaralásra magaddal vinni csak úgy érdemes, ha veszel hozzá egy USB akku pakkot. A régi USB winyókoz való tápkábellel (usb->3,5DCtáp kábel) lehet táplálni, ha nincs 220V a közelben.

2016. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 TechAid válasza:

Sziasztok!


Használjátok az alább letölthető drivereket NX11 és NX14 esetében is.


[link]

2016. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

> TechAid

Köszi a driver pakkot!

A lenovo driver tartalmazott egy idegmérget is, és nem működött vele minden (Fn gomb „beragadt” tőle).

2016. nov. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Magura Sándor válasza:
[link] hu/stark drivers itt van minden driver a géphez
2016. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 kopasz67 válasza:
Sreretnék egy NAVON STARK NX11 notebookot vásárolni,és véleményekre van szükségem a döntéshez.Nekem csak alapvető használatra kellene.Film nézésre,és film letöltésre is alkalmas?Az ára tetszik,kicsi jó pofa.A windows 10 telepítéssel úgy gondolom nem lesz gondom.
2016. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Szia,

Film nézésre inkább az NX14-et javasolnám, mert a 11-nek nagyon pici a felbontása és a képe, de minden másban ugyanaz a két készülék.

Filmnézéstől amúgy nem merül olyan gyorsan mint a játéktól, azzal simán elmegy akkuról 4-5 órát is.

Azt hittem gond lesz majd a windows update-vel, de megoldották, simán befrissült a legújabb verzióra, pedig csak 11GB szabad helyem volt.

Budaörsön már elfogyott, oda ne is menjetek, ott már nem tudtam venni.

2016. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 kopasz67 válasza:
Köszönöm,a 14-est rendeltem meg,remélem be válik.
2016. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok, engem is érdekelne ez a gép. Kicsit olyan olcsó hús, híg a ....



Van rajta monitor kimenet?(hdmi vagy vga)

2016. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

HDMI Micro van mindkét típuson, de még nem próbáltam ki. Meg azt sem próbáltam hogy két képernyőt egyszerre is tud-e kezelni.

Ha működik akkor rendes monitorral akár FullHD-ban is lehet vele filmet nézni.


Kis negatívum hogy valami bibi van a külső USB HDD kezeléssel, mert az eventlogot teleszórja disk read errorral, de utána olvastam WD fórumon és ez Win10 probléma. Adatvesztést nem okoz, csak kellemetlen mikor egy program onnan olvasna be valamit és nem sikerül.

Win7-es gépen semmi baja a winyóknak.


Vettem hozzá egy 4 575 HUF+ÁFA iTec USB 3.0 HUB 3-port Metal + Gigabit Ethernet adapter-t és így egy USB-t elosztok három USB-re, meg kapok 1GBit lan-t is egyúttal. (HDD nem ezen keresztül lett próbálva)

2016. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Utólsó!


Ha majd lesz időd leírod a tapasztalataidat a hdmi-ról?


Asztali gépen nekem is win10 van, nem a kedvencem. alán erre a gépre a win7-et fel lehetne rá rakni?


köszi amúgy

2016. nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!