Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy jelszóval ellátott winrar...

Egy jelszóval ellátott winrar fájlt hogyan tudnék kicsomagolni, ha elfelejtettem a jelszót?

Figyelt kérdés
Régebben raktam rá egy jelszót, de sajnos elfelejtettem, kiporóbáltam már minden lehetséges variációt, próbáltam félregépeléseket de egyszerűen nem sikerül. Régebben hallottam hogy más rendszerről meg lehet nyitni, tudtok erről valamit?Vagy esetleg más módszer amit egy mezei felhasználó is meg tud csinálni? Köszi

2016. nov. 20. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
ha rászánsz 500 évet, van esélyed bruteforce-szal
2016. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

„Régebben hallottam, hogy más rendszerről meg lehet nyitni”


Ez egy szép ábrándkép, amely után nem érdemes futnod. Van egy városi legenda, amely szerint a régi DOS-os verzióval megnyithatod, de ez csak buta emberek okoskodása: A régi változat nem használ jelszót, így nem is kérhet, vagyis rögtön ugrik a kibontásra. Ez viszont marhaság. A jelszót nem lehet átlépni, mert nincs „mögötte” semmiféle értelmes adat (ha volna, azt egy akármilyen fafejű kezdő ki tudná emelni onnét). A titkosított fájl adatai egy olyan algoritmussal vannak átalakítva, amelynek a megadott jelszó is a része, ezért annak hiányában a helyreállítás sem lehetséges. Az, hogy a régi változat nem használ jelszót, pusztán annyit eredményez, hogy akkor sem volnál képes vele megnyitni, ha azt ismernéd.

2016. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!