Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen "nézegetőprogram" kell...

Milyen "nézegetőprogram" kell ahhoz, hogy egy ". gz" kiterjesztésű program tényleg elinduljon a Win7-es gépemen?

Figyelt kérdés

"nézegetőprogram": ezt pontosan úgy értem, hogy mondjuk egy doc fájl esetén a program nem más mint a Word, az xls estén meg az Excel.


Nálam meg az a helyzet most, hogy az Octave szoftvert kéne használnom, ehhez találtam ezt a letöltőoldalt*, amiről le is sikerült tölteni magát azt a gz-t**, amit ígért az oldal, azonban utána csak maga a file van ott a letöltések között, amire rákattintva úgy csinál a gép mintha azt se tudná hogyan niyssa meg, milyen programmal (vagyis mintha azért nem tudnék egy szöveget olvasni mert nem lenne wordöm).


*íme: [link]

**octave-3-8-1-tar.gz


SOS-ben kéne a megoldás! Légyszi!



2016. nov. 22. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

gz az tömörített fájl, tar gz a linux használja, szerintem nem windows-os verziót töltöttél le.


Amúgy a winzip, winrar vagy az ingyenes 7 zip kezeli a gz kiterjesztést.

2016. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Total Commander is kezeli simán, mint egy mappát.


Mellesleg a Windows-ra való Octave telepítők itt vannak:

[link]


(MINDIG a program hivatalos oldaláról kell elindulni.)

2016. nov. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. nov. 22. 21:37
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
CygWin.
2016. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!