Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop: kivágott kép...

Photoshop: kivágott kép mentése, háttér nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretnék pl egy szív alakzatba kivágni egy képet. A gond az, hogy ha elmentem, akkor a négyzetes fehér háttérral együtt menti. Én pedig csak a szív alakot szeretném elmenteni, háttér nélkül. Amúgy hol találok szív alakot a photoshopba? :)
2016. nov. 26. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz háttér nélküli, ha .png vagy .gif formátumba mented. Amikor megnyitod egy képnézőben, az a saját hátterét fogja az átlátszóságra rátenni, pontosabban az átlátszó rész mögött látszik a program háttere.


A négyzetes háttér nem valós háttér, azt jelzi hogy az a terület átlátszó, háttér nélküli.

2016. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

„Amúgy hol találok szív alakot a photoshopba?”


Nézd, én nem zárom ki, hogy még szív is van benne valahol, de tulajdonképpen miért is kéne, hogy legyen? Mintha összetévesztenéd valami helyes kis effektprogrammal a világ vezető képmódosító szoftverét. Miután #1 megadta a problémádat közvetlenül érintő, mellesleg bármelyik képszerkesztőben érvényes választ, szerintem egy kicsikét keresgélj utána a Photoshopnak, hogy megsejtsd, miféle elképesztő mennyiségű beépített tudás várakozik ugrásra készen, hogy versenyre kelhessen a te féktelen alkotói fantáziád mohóságával, amikor a legegyszerűbb ingyenprogramban is percek alatt letudható ügyecskékre használod.

Ilyesmikre több mint elég pl. a PhotoScape, és abban még garantáltan találsz szívecskét is...

2016. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szentbeszédet! 1-> próbáltam, ugyan úgy, fehér négyzetes háttérrel menti el.
2016. nov. 26. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Hol látod a négyzeteket? Photoshopban megnyitva mindig látható lesz.
2016. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
Hm... Köszönet helyett inkább azt várnám, hogy a negatív tudásodat mondjuk nullás szintre emeled, mielőtt a profik eszközét akár a legalantasabb célra is igénybe veszed. Lehet, hogy kényelmesebb volt lemosolyogni a véleményemet, de a 4-es finom oltás után talán tisztul, miért kedvezőbb állapot legalább az ovis ismereteknek birtokában lenni.
2016. nov. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. Szép fogalmazás, gratulálok! Nem azért írtam a kérdést, hogy fikázzanak, egyszerüen csak segítséget kérnék, mert amióta a photo studio 2000!! nem fut a gépemen, nem találok egy számomra egyszerű képszerkesztő programot.
2016. nov. 27. 11:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, alakul... a kivágás megy, csak arra kéne rájöjjek, hogy ha kivágom a képet, beillesztem, miért nem tartja meg az eredeti élénk szineket, halványabb sokkal :/
2016. nov. 27. 12:12
 8/8 tabaki ***** válasza:

Van rá két tippem, de lehet, hogy egyik sem igaz:

1. Esetleg az alapkép és a beillesztendő kép színprofilja eltér egymástól, ezért a beillesztett adatok nem ugyanazokat a színeket jelentik, mint a másik képen.

2. Elképzelhető, hogy a két kép színmélysége tér el, például egy 24 bites képbe csak az adatok lebutításával illeszthetsz be 32 vagy 48 bites részletet -- megeshet, hogy ez fakulást eredményez.

2016. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!