Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PowerPointban hogyan kell...

PowerPointban hogyan kell megcsinálni azt, hogy a címben a betűk egyesével automatikusan jelenjenek meg minden dián?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha valaki segít!!

2016. dec. 21. 02:49
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Melyik Office telepítve? (2003/2007/2010/2013/2016...)


Ezen a gépen 2007-es van:

- "Animációk" menü > "Egyéni animációk"-ra klikkelve megjelenik az animációk listája

- kijelölöd a címet > ha még nincs a címnek animációja, akkor "Effektus hozzáadása"

- az animációs listában vidd legfelülre a cím animációját, ha a dián több animáció is van (0. legyen)

- utána a listában pl. duplaklikk a cím animációján

- a megjelenő ablakban alul a "Szöveg animálása" ne "Egyszerre" legyen, hanem "Betűnként" és alatta a késleltetésnél lehet a betűk közti időt állítani

- ugyanebben a kis ablakban az "Időzítés" fülön az "Indítás" ne "Kattintásra", hanem "Együtt az előzővel" legyen


Ezt vagy minden diánál meg kell ismételni, vagy mondjuk az első címet átmásolni a többi diára. (a cím szövegét ilyenkor persze át kell írni, és az adott dia animációs listájában az első helyre kell rendezni)

2016. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Ez igazán kedves tőled, hogy így ismeretlenül ilyen részletességgel leírod. Annyi a baj, hogy nekem 2010-es a PowerPointom, és nem tudtam "átkonvertálni" az irományodat a 2010-re. :D De majd még próbálkozom hátha összejön... :)
2016. dec. 23. 16:42
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Hát igen a 2010-ben kicsit átrendezték:

- "Animációk" menü > "Animációk munkaablak"-ra klikkelve megjelenik az animációk listája

- kijelölöd a címet > ha még nincs a címnek animációja, akkor fent klikkeléssel hozzáadod a kívánt animációt

...

- innét ugyanaz. (most egy olyan gép van előttem, amin 2010 van)

2016. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ingyenes LibreOffice Impress-ben megszerkesztem, animálom és lementem az Office 2010-re.
2016. dec. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!