Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rajzokat, a rajzolás folyamatá...

Rajzokat, a rajzolás folyamatával lementő programot keresek! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég sok ismerősömet megkérdeztem már, sajnos senki nem tudott segíteni.

Következő a lényeg. Heti 3 órában készítek fel diákokat az érettségire. Viszont sajnos elég sok hiányzás van és nem igazán sikerül a diákoknak bepótolni a dolgokat, mivel kinyomtatom az adott heti feladatokat, de a levezetés az az órán, táblánál szokott lenni.

Egy olyan dolgot akarok megvalósítani, hogy a tábla helyett egy projektorra kivetítve oldanám meg az összes feladatot. A hardveres résszel nincsen baj, a projektor adott, egy digitális rajztábla ára pedig nem olyan vészes, effektíve nem kell rajzoljak néhány geometriai példától eltekintve.

A szoftveres résszel vagyok bajban, az lenne a célom, hogy valami tömör formátumban ezeket a dolgokat el is tudjam menteni, hogy a hiányzóknak, esetleg későbbi tanulás céljából el tudjam nekik küldeni. Az elmentést viszont nem úgy gondolom, hogy csak magát a képet mentem el, hanem magának a megoldásnak a menetét is szeretném mutatni.


Remek példa erre egy oldal, a sketchtoy.com.

Egy egyszerű egyenleten meg tudom mutatni, hogy mi lenne a cél:

[link]

Amint látjátok, itt látszódik az is, hogy mit, mi után írok, így sokkal hasznosabb, mintha csak a kidolgozott, megoldott feladatokat kapnák meg a diákok.


Remélem érthető, amit szeretnék. Köszönöm szépen előre is a válaszokat, ha kérdésetek van, írjatok nyugodtan!



2017. jan. 4. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, meg is válaszoltad magadnak a kérdést; te a sketchtoy-t keresed.
2017. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem... Pont ez a lényeg, hogy offline is tudjak vele dolgozni. A sketchtoy arra kényszerítene, hogy az órai anyagokat ott tároljam, ez nem egy életbiztosítás hosszútávon.
2017. jan. 4. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
akkor felveszed bármelyik screenrecorder-rel. teli a gyk ezzel a kérdéssel, kb. napi 2
2017. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért csinálnám ezt, hogy minél egyszerűbben érthessék meg a feladatokat a diákok. Amennyiben felvenném fraps-szel vagy bármi hasonlóval, akkor minden óra után nekem rengeteget kéne azért dolgozzak, hogy a megvágjam a részeket, ezen kívül pedig ha bárhol elszámolnék, elrontanék valamit, akkor az ugyanúgy benne lenne. A sketchtoy-nál van undo funkció, valamint a tényleges lejátszásban a visszavont részek nincsenek benne.
2017. jan. 4. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!