Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztribúciót...

Melyik Linux disztribúciót válasszam? Linux Mint: CINNAMON vagy MATE?

Figyelt kérdés

Mindig is Windows-t használtam, de ki szeretném próbálni a Linuxot is. Úgy hallom egyre jobb és jobb, viszont a Windows-al ellentétben teljesen ingyenes.


Namár most én még soha nem használtam Windows -on kívül más op. rendszert PC-n, szóval nem értek a Linux- hoz ezért kéne a segítség.


Itt a gépem konfigurációjából a lényeg:

-AMD Fx-4130 Quad-Core 3.8 GHz processzor

-GeForce GTX-750 Ti 2Gb videókártya.

-8GB Kingston RAM (ha jól tudom 1600MHz...)

-Chieftech 550W -os táp

-1 TB -os Toshiba SATA 3 merevlemez

-Asrock 980DE3/U3S3 AM3+ AMD 760G, DDR3 alaplap


-Jelenleg 64 bites Windows 10 fut rajta.


Tehát erre a gépre melyik Linux-ot ajánlanátok? Olvasgattam kicsit nekem elsőre a Mint volt a legszimpatikusabb, csak nem tudom, hogy mi a különbség a MATE és a CINNAMON között...

(Számomra az nem számít melyik mennyire hasonlít a Windows -hoz. Én hozzá tudok szokni bármelyikhez :)



2017. jan. 12. 19:48
 1/10 Donald J. Trump ***** válasza:
84%
Ezek csak a grafikus megjelenést adják - válaszd azt, amelyik jobban tetszik, a motorháztető alatt nem csinálnak semmit. Sőt, ha Linux Liveként hozod létre bármelyiket ki is próbálhatod telepítés nélkül (bár Windowshoz képest a Linux telepítés is max. pár perc, tehát akár mindkettőt fel is rakhatod).
2017. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az egyiket telepíted, utána minden gond nélkül tudod telepíteni a másik felületet is (sőt, még a gnome-ot, Xfce-t, KDE-t stb. is), így egyszerre több desktop environment is lehet fent. Szerintem elsőre mindegy, melyiket próbálod ki. Ha tetszik, úgyis ki fogod próbálni a többit is.
2017. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nos kicsit eltérek a témától.

van egy 45e ft os videokártya a gépedben.

Ebből feltételezem hogy játszol is.

Innentől én kizárnám a linuxot.. igaz hogy ingyenes, de gyakorlatilag akkor van értelme feltenni ha kicsit kocka vagy és szeretnél vele foglalkozni és tanulni.

A linux nem rossz, 24 éve használom, de alapvetően nem alkalmas játékra (1-2 játék van rá azt vége) igazából rendesen munkára se mert mindenki word és excel doksikat küld és egy egy bonyolultabb doksi esetén már inkompatibiltás lesz rendesen.


A mate kezelőfelület nekem szép színes az jött be, de bármit feltehetsz az alap ugyanaz

2017. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
a fahaj szebb
2017. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is a Cinnamon -ra gondoltam elsőként, hogy azt rakom fel.


Igen, valóban szoktam játszani, igaz már nem annyit, meg nem mindig olyan nagy teljesítményű játékokkal...

De ha jól tudom már Steam is van Linux -ra, nem?


Természetesen egyelőre a Windows is fent maradna. Valahogy úgy kéne megoldani, hogy ez a két op.rendszer lenne a gépen és bekapcsoláskor ki lehessen választani, hogy melyiket töltse be. Így ha valami nem megy Linux-on akkor futtatom Windows-on.

2017. jan. 14. 01:49
 6/10 A kérdező kommentje:

Na és mi a helyzet a KDE -vel?

Úgy hallottam, hogy az erősebb konfig alá ajánlott.

2017. jan. 14. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kell.. gyakorlatilag felteheted szinte barmelyiket, mondjuk ugy hogy pillanatok alatt válthatsz kde, cinnamon, ubuntu unity, mate, vagy bármire ugyanazon rendszer alatt.


Ha ubuntu alaput használsz, de a cinnamon is ilyen, ahhoz rengeteg support van, rakeresel google ott a megoldás egyből és csak terminalba lemásolod a parancsokat amit irnak és voila megtörtént.

pl : cinnamonod van vagy mas ubuntu, rakeresel ubuntu kde install a googleban enter

első találat

kép közepére görgetsz

itt leled:

sudo apt-get install kubuntu-desktop


terminalba bemasolod, majd entert nyomsz bekéri a jelszót, kiirja hogy 306 megat foglal el. nyomsz egy yes-t, geptol fuggoen ssd esetén kb 1 perc se, hddvel több valamivel, kivárod, majd gyakorlatilag kijelentkezel és bejelentkezéskor döntesz hogy melyiket akarod.. kiválaszthatod hogy most kde alatt hasznalod, kiválaszthatod hogy cinnamon, kiválaszthatod hogy mate, kiválaszthatod hogy ubuntu unity, ja mindegyiket felrakod.


így effektiv a kérdésed majdnemhogy irreveláns melyik rendszert installálod.. eltérés a rendszerek között annyi hogy pl a cinnamon alatt fenn lesz sok minden amit sima ubuntu vagy mate alatt utólagosan kell feltenni, ami megint egy apt-get parancs azt kész 99%ban, de gyakorlatilag ennyi. (ok kis eltérések vannak de esetedben erről még nem érdemes szót ejteni, ami kell az menni fog.. )


így tulképpen azt teszel fel amit akarsz, legalább megtanulod használni, és nem csak 3-4 ikonra kattintasz azt ennyi :D

2017. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor így kezdésnek felrakom a Cinnamont a Win10 mellé. :D

2017. jan. 14. 16:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó választás volt a cinammon...
2017. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó választás a cinnamon, a KDE suse-vel virít szépen. Szerintem.)
2017. ápr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!