Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux-disztribúciót...

Milyen Linux-disztribúciót ajánlanátok egy Linuxokkal ismerkedni vágyó embernek?

Figyelt kérdés

Hamarosan "feleslegessé" válik egy 4 éves Dell Inspiron 15R N5110 laptopom és arra gondoltam, hogy erre telepítenék egy Linuxot kísérletképpen.

A problémám az, hogy soha nem használtam még semmi mást Windowson kívül és nem tudom, hogy melyik az a disztribúció ami kedvező lenne egy kezdőnek, na meg nem egy rémálom hozzá a driverkeresés.


Mit tudnátok nekem ajánlani?



2016. szept. 30. 12:53
1 2
 1/15 tabaki ***** válasza:
Például Linux Mint (én Cinnamon felülettel használtam, szerettem).
2016. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ubuntu Gnome
2016. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tetszene neked a linux mint, kifejezetten könnyű kezelni kezdőként.

öregebb laptophoz én a hardverigényesebb cinnamon helyett inkább az xfce vagy a mate desktop-ot ajánlanám, én mindkettőt használom régebbi laptopokon.

a személyes kedvenc az xfce, de a választás a tiéd! (a válsztás lehetősége a legkirályabb egyébként is a linuxban! :))

2016. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármelyiket is feltelepíted, olvass kicsit utána, hogy Linux alatt mi micsoda, mert ha valaki egy "másik" Windows-t vár, az sajnos általában csalódik és elkedvetlenedik. Pl. láttam már itt kérdéseket, hogy Linux-on hogy lehet C: meghajtóra váltani, és hasonlók. Szóval csak azért írom ezt, hogy megismerd és megszeresd a Linux disztrókat. :)


Amúgy én is Linux Mint-et használok, én MATE desktoppal, mert gyengébb gépem van.

2016. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó lesz az windows-zal is bőven - időt is spórolsz magadnak, plusz minden futni fog.
2016. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5, A kérdésben ez szerepelt:

"Linuxokkal ismerkedni vágyó embernek" !

Mi a gond azzal, ha valaki meg akar ismerkedni egy új technológiával?

2016. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Jó lesz az windows-zal is bőven - időt is spórolsz magadnak, plusz minden futni fog."


Tartalék laptop lesz belőle, úgy pedig pont jó lesz rá a Linux is, nem lesz probléma ha sz..rakodni kell vele kezdetben. Kezd zavarni kicsit, hogy csak egy lábon állok oprendszerek terén és ha nincs Windows akkor meg vagyok lőve.

2016. szept. 30. 16:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Pár infó kezdetnek:

[link]

[link]

[link]

("Összefoglaló kinyitása" klikk.)


Üdv a Linux táborban. :)


(Valamelyik linket nem engedi, beletettem egy *-ot, azt töröld majd ki.)

2016. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alain Delon ***** válasza:
openSUSE.
2016. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na még egy kérdésem van, amiről abszolút nem esett szó: driverek. Kell-e egyáltalán külön telepíteni őket? Félek, hogy egy ilyen régebbi laptophoz nem lesz megfelelő.
2016. okt. 1. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!