Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e ilyen program/alkalm...

Létezik-e ilyen program/alkalmazás?

Figyelt kérdés

Olyan alkalmazás/program érdekelne amellyel könyvet lehetne szerkeszteni, vagyis inkább mangát.

Pl: ha hozzáadom a képeket automatikusan egy méretre rakná őket.



#manga #manga szerkesztő
2017. jan. 23. 16:57
 1/3 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, született-e valaha olyan manga, amelyben egyforma méretű képek vannak, de egyszer el kell kezdeni... Az ilyen gépies tablókészítéshez használhatod például a PhotoScape-et (ennél azért jóval többre is képes...), egyébként viszont ne akard automatizálni, hanem szerkeszd össze tisztességesen kiadványszerkesztővel, mondjuk Scribussal. Általában nem szerencsés, ha a munkával való spórolást tekinted első szempontnak.

Természetesen a PhotoScape-en kívül bármely egyéb képszerkesztőt is érdemes használnod a munka során, erősen javaslom például a Gimp és az Inkscape programokat.


[link]

[link]

[link]

[link]

2017. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szoktam kispórolni a munkát a műveimből! Mindig először a sok kis képből csinálok több nagy képet, aztán azokat formázom A/4-es lapméretre. Én csak ezt az utolsó műveletet akartam gyorsítani.


Köszönöm a választ!

2017. jan. 24. 05:21
 3/3 tabaki ***** válasza:
Nem egészen értem. Nem lenne egyszerűbb eleve egy A4-es lapokon összeraknod a képeket? Ezt akármelyik képszerkesztőben megcsinálhatod. Mellesleg ilyesmire szívből javaslom az Inkscape-et, ez egyszer nem is annyira a vektorgrafika, mint inkább a rendezési lehetőségek miatt. Bár a pixelképekbe itt már nem tudsz belenyúlni, importálhatod őket a programba, ahol aztán átméretezheted, elforgathatod, tetszés szerinti körvonalúra körülvághatod, ez szerintem bőven elég az összeállításhoz. Én a feliratokat, kereteket is itt raknám be a helyedben. Látatlanban nemigen tudok több okosat mondani, de szerintem érdemes kísérletezned vele.
2017. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!