Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen a Windows Vista?

Milyen a Windows Vista?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból.Nem akarom egyik gépemre se rakni.Csak én a mostani gépemet 2004ben raktam össze,akkor feltoltam a Windows Xp Professional Sp2 ő 32bitet.Majd 2007ben ismerőseim szidalmazásának hatására nem próbáltam a Vistát,nem akartam bosszankodni azon melyik játékom nem megy.Nagy Gamer Vagyok,ezért fejlesztem folyamatosan a gépem.2009ben nagy ráncfelvarrást csináltam a gépemben:Prociz lapot cseréltem és mivel egy Core 2 Quad procit raktam bele,pont egy hónapos volz a win7 és fölraktam hogx kihasználja.Egyből elnyerte a tetszésemet,frankó,minden játékom futott rajta,és a munkámhoz fontos programjaim is.Majd egészen tavaly áprilisig vártam a Win10;zel akkor váltottam,és az is elnyerte a tetszésemet.Amúgy 13év alatt a gépemben xsak a ház 2004es a tápod 2x,vinyót1x,vgat 6x,lapot3x,vele együtt ramikat 3x,procit is 3x cseréltem.Kérdés:A Win Vista mennyire rossz Sp2 vel?Ugyanolyan használhatatlan?Miért szarozta le 2007-2008körül mindenki a Vistát?Nem voltak driverek hozzá?Az akkori gépek gyengék lettek volna hozzá?Nem hiszem?
2017. febr. 2. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Amióta kijött hozzá a Service Pack 1, azóta teljesen jó rendszer. Csak sajnos már esélye sem volt elterjedni, mert mindenkiben az élt, hogy a Vista az szar.


Itt a fő probléma az volt, hogy az emberek nagy részének olyan gépe volt, ami nem volt elég erős ahhoz, hogy futtassa. Emellett amikor megjelent, elég komoly driverhiánnyal küzdött. Ez ma már nem így van, iszonyatosan jó hardvertámogatása van, de sajnos mire ez kialakult, már jött is a Windows 7, ami úgy ahogy van, feleslegessé tette a rendszert.

2017. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy barátom gépén az fut. Semmi gond vele, csak már nincs támogatása. Az Sp-k óta remekül működik nála.
2017. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hominida ***** válasza:

"Steve Ballmer Says Windows Vista Was His Biggest Mistake" ( [link]


"Steve Ballmer ... Ezalatt egy sor olyan, bukásra ítélt terméket mutatott be, mint a Zune vagy a Windows Vista." ( [link]


"Már a komoly üzleti bukásnak számító Vista operációs rendszer is inkább Ballmerhez kötődik, de az ő vezetése alatt került piacra a sikeres Windows 7 és a nagyon lassan terjedő Windows 8 is." ( [link]


"Ballmer nem köntörfalazott elmondani véleményét a Vista-ról. Kerek-perec elismerte, hogy további fejlesztést igényelne a Vista. Ugyanakkor nem győzte hangsúlyozni azt sem, hogy az operációs rendszer újító mivolta állítja komoly kihívás elé a Microsoft mérnökeit. " ( [link]


"Számos, a Windows XP-ben még meglévő funkciót és komponenst cseréltek le vagy távolítottak el a Windows Vistában, köztük a Windows Messengert, a hálózati üzenetküldő szolgáltatást (Net send), a HyperTerminalt, az MSN Explorert, az Active Desktopot, a NetMeetinget pedig a Windows Tárgyalóra cserélték. A Windows Vista nem tartalmazza a Windows XP vizuális megjelenéséért felelős Luna témát, és a legtöbb, már a Windows 3.x-ben megjelent klasszikus színsémát sem. A hardverprofilok funkciót, és egyes régebbi alaplapi funkciók támogatását is kivették, mint az EISA-busz, az APM vagy a game portok (bár ez utóbbi újraengedélyezhető).[7] A FireWire-on keresztüli IP (TCP/IP over IEEE 1394) támogatása is ki lett véve." ( [link]


Ettől még lehet jó.

2017. febr. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Ahogy írták, a servicepackokkal jó is lehet. De kérdéses a létjogosultsága. Mióta a Win7 megjelent, azóta azt érdemes használni, ha nem működik az adott konfigon, akkor pedig a Vista sem fog, így marad maximum a Zikszpé.
2017. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!