Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tiszerintetek mlyik linux és...

Tiszerintetek mlyik linux és windows a legroszabb? Más oprendszer is jőhet. Tapasztalatott is indokkal és nevet is milyen op rendszer

Figyelt kérdés
Jó lenne ha irnátok róla milyen az egész mert gyűjtenék jó op rendszeről és rosz ról is
2017. febr. 16. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Nincs jó, vagy rossz. Mindegyiknek vannak jó és rossz tulajdonságai.

A kérdés, hogy mire kell, és a szerint választani.


Talán egy OS van ami úgy rossz ahogy van. (OSX)

(De legalább dizájnos)

2017. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Linuxból csak egy van: az, és minden régebbi verziója megtalálható a [link] -on, és érdemes a legfrissebb stabilt használni.

Windows-ból már ugyancsak egy van, a 10-es, és ennek újabb/régebbi verziói.

2017. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te vagy, aki a Millennium Editonnel szórakozik, ugye? Ha ingyenes és egyszerű op. rendszert szeretnél, próbáld ki a Linux Mintet a Cinnamon asztali környezettel. Ha régebbi a gép, akkor ugyanezt MATE asztali környezettel. Mielőtt telepítenéd, próbálgasd LIVE CD-vel. Ha inkább Windows, akkor a 7, a 8.1 vagy a 10-es verziót javaslom. Az utolsó a legfrissebb.
2017. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dongaben ***** válasza:
Én a Linux-ban nem találtam olyat, hogy "legrosszabb". A Windows-nál több esélyes is van...az első a Vista, az tuti...
2017. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Windows-ból egyértelműen a Vista.
2017. febr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:

Azért Windowsok között a Win95 is elég erős jelölt.

Linuxok közül a Corel linuxra emlékszem, hogy mindenki szidta, mint a bokrot...

2017. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tabaki ***** válasza:

A Milleniumod elég jó eséllyel indul a Windowsok között, de amúgy a kérdésednek nem sok értelme van. Mihez képest a legrosszabb? Nyilván a felhasználó igényeitől is függ, de ugyanúgy a rendelkezésedre álló hardvertől is, meg, hogy a fejlesztésnek ki milyen állapotában találkozott az adott rendszerrel. Az én emlékeimben a W95 mellett a WindowsSE a nullpont -- valaki mégis épp a napokban dicsérte agyba-főbe. A Vista, mint fentebb láthatod, nem túl népszerű, de vannak rajongói; Ezen oldalakon is esküdöztek már, hogy amíg egyáltalán használható, meg nem válnak tőle a világ minden kincséért sem.

A linuxról meg végképp nem lehet mit mondani. A sok száz diszró között nyilván van egy halom ügyefogyott otthoni barkácsolás, jól indult, de hamvába holt próbálkozás, zseniális, de csak néhány ember számára kezelhető célszerszám, csak a méretcsökkentés érdekében született bravúrstikli, vagy a rozsdatemetőből előkapart gépekre való, takaréklángon égetett változat. Ki tartja ezeket számon egyáltalán? Ha ezeket csöndben kihagyjuk a méricskélésből, az ismert, nagyobb disztrók között ugyanúgy nemigen lehet igazságot tenni, mint a Windowsok közt. Az Ubuntut gyakran és nem egészen alaptalanul szidják, mégis sokak számára az „a” linux, még olyan is akadt itt, aki nem tudta, hogy a két fogalom nem egy és ugyanaz. Egy ennyire elterjedt, népszerű és bevált rendszerre illik rámondani, hogy mondjuk, az a legrosszabb? Ezenkívül a disztrókhoz jó esetben folyamatosan érkeznek a frissítések, lehet, hogy valamelyik verziót valaki egy életre megutálta valami bugok miatt, közben egy hónapon belül kiforogta magát -- de lehet fordítva is, mint a boldogtalan UHUnál, amelyiknek minden verziója klasszul indult, csak éppen évekig nem történt utána semmi (legalábbis a régebbieknél ez volt a hhelyzet). Nekem például az UHUról nagyon jó emlékeim vannak, mégsem tudnám megmondani, hogy jó rendszernek mondjam-e, vagy kudarcnak, igaz, tettek róla, hogy az újabb verziókat már ne legyen kedvem kipróbálni.

A vége szerintem az, hogy tisztázd magadban a saját igényeidet meg a hardvered lehetőségeit, és aszerint válassz oprendszert. Nem létezik általános és lineáris jósági skála, amelyen ezek elhelyezhetők.


Utóirat: A helyesírásod még mindig borzalmas, tényleg figyelj rá oda.

2017. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Windows 3.1-98-XP-7 ezeket szerettem használni az összes nyűgjeivel együtt. A többi csalódás, főleg a Windows 10.

Linuxos berkekben pedig nem az oprendszer az, hanem azok akik nem hajlandóak segíteni azokon a Windowson nőtt gyerekeken akik érdeklődnek irántuk.

2017. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Windows:

Millennium Edition, Vista, 10 (köszi, de nem kérek a sok szemétből, és az erőltetett automatikus frissítésből)


Linux:

UHU - na annál még a Win ME is jobb

2017. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De azt elmondom hogy a vistának is vannak jó szervíz packjai mert kihagytátok nem irtam hogy hagyjátok ki
2017. jún. 20. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!