Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OBS FPS probléma! Help?

OBS FPS probléma! Help?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció:

Mivel CS:GO fegyverversenyt csípem is és rövidek is szoktak lenni a körök, ezért azzal teszteltem.

Ha CS:GO-ban FullHD felbontás mellett mindent maximumra állítok, akkor a játékban 60-80FPs megvan, még nem mértem, de ennyi biztosan van.

Ha FullHD totál leszedve csutkára, akkor 120-240FPS között, de majd pontosan le fogom mérni.

Tehát a vassal ami hajtja nincsen probléma.


OBS. Rengeteg beállítást kipróbáltam. Először egy nagyon gagyi felvételt kaptam, nem tudom mekkora felbontással, de nagyon tré volt. Poén, hogy mindenhol 1080P volt beállítva. Fogtam magam, újra telepítettem, ekkor a felbontás már jó volt.

Na most levet játék grafikával indítottam felvételt, játékban volt 50FPS kb, ezzel még nem volt gond, viszont mikor visszanéztem a felvételt kb 2FPS volt a videó. Pislogtam nagyokat. Rengetegszer nekifutottam, végül a legjobb eredmény az felvétel alatt 120FPS simán megvan, viszont a videó jó ha van 15, de 20 az már tuti nincs. Mi a gond? Driverek naprakészek.



2017. márc. 3. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én meg akkor pislogok értetlenül amikor azt látom, hogy még 2017 ben is van aki azzal szarakodik, hogy rögzítse azt, ahogy játszik egy játékkal. Van aki erre kíváncsi és nézi ?

A kérdésedből kiderül hogy nem lennél alapvetően buta, de ezt a gameplay, meg OBS hülyeséget felejtsd el !

de hogy a te szavaiddal is kifejezzem: NAGYON TRÉ !!!

2017. márc. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vannak tényezők. Én nem hírnévért és pénzért akarom csinálni, nem kell semmilyen dicsőség, csak szimplán meg akarom őrizni emléknek. Rendben, mivel tudom hogy talán 1-2 ember még meg is nézné ezért beszélnék is, meg elmondanám az aktuális véleményem, kialakult érzelmeim, hasonlók.


Viszont tudok olyan ágazatokat is, amikre nagyon kíváncsiak az emberek, mobil gaming-ben első magyar felvétel feltöltője vagyok, csak technikai problémák miatt a dolog évek óta szünetel :D


Régen BB FlashBack Pro 5-öt használtam, jónak jó de nem felel meg az igényeimnek. OBS korábban jó volt, de nem tudom most miért hülyéskedik velem. Azóta sikerült beállítani, de így fakó kicsit a kép.

Most az Action! felvevővel is kísérleteztem, kicsit itt is fakó a kép de sokkal jobb a minőség.


Nem fogod elhinni, de az Action használata során megnyílt előttem egy nagyon komoly anomália. Ha a CS:GO-t veszem példának, maximum grafikai beállítások mellett 1080p-ben élvezhetően fut a játék, de ha leveszem teljesen minimumra 1080p-n (kivéve élsimítás plusz egyéb apróságok), akkor jelentős FPS növekedést érek el, ez így van rendjén. Aha, vagy csak hisszük mi naivan. Ha az Actionnal csinálok felvételt, és a játék maximum grafikán van, a felvétel pedig maximum minőség és 60FPS, akkor a játékban 20-70FPS között variál, de amúgy stabil 22, néha stabil 40FPS amit produkál a gép. Ha teljesen leveszem a játék grafikai minőségét, a felvétel beállításait pedig hagyom maximumon és 60FPS-en, ugyan azt az FPS-t produkálja az Action szerint, mint maximumon. Persze én látom és célzás közben is érzem hogy magasabb valamivel az FPS, de a program szerint nem. Ha pedig leveszem a felvételt is simán 30FPS-re közepes minősére és avi helyett mp4-ben rögzítem, a játékon hagyom a minimum beállításokat, ugyan úgy 22FPS ami stabilan megvan, néha 19 és néha 47. Nem értem.


Ha most összegeznem kellene, akkor valahogy így festene:

- Maximum felvételi minőség 1080P 60FPS .avi formátumban, CS:GO maximum grafikai beállításokon: 19-47FPS kb.

- Közepes felvételi minőség 1080p 30FPS .mp4 CS:GO maximum grafikán: 19-47FPS

Közepes felvételi minőség, minimum grafika CS:GO-ban 1080p 30FPS: dtabil 22FPS amúgy itt is 19-47


Ez miért van? Akármit veszek le minimumra vagy nyomok fel maximumra, a stabil 22FPS megvan, néha tizedmásodpercekre lemegy 19FPS-re, néha fut egy ideig 40FPS fölött, és ez minden egyes beállításnál ugyan úgy van.


Nem is látom értelmét a 60FPS felvételnek, mivel 3x akkora lesz a fájlméret és csak nagyon minimálisan lesz simább a videó (mert ugye a 22FPS-t eleve majdnem ugyan úgy látjuk mint a 30FPS-t, de ha a rögzített felvétel 60FPS úgy tűnik mint ha 35FPS körül futott volna a játék a plusz képkockák miatt, de valójában nem).


Remélem nem írtam meg túl össze-vissza, de ezt egyáltalán nem értem.


Ja és még annyit, hogy elég magas, 120-180FPS között van a játék ha minden le van véve (kivéve élsimítás, etc.) és nem megy felvétel. Ha minden maximumon van és nem megy felvétel, akkor van 50 körül az FPS-de néha megy ez feljebb is. Persze ha az FPS-em jó, akkor a pingem szar, szóval nem egy egyszerű eset előtt állunk.

Lehetne nagyon jó netem is, csak itt egyik szolgáltató sem hajlandó bekötni, pedig az Invitel is azt írja hogy itt lehetne köttetni, sőt volt itt szerződéskötő is akivel megcsináltam a szerződést és majd fél év után közölték hogy sorry. Egyedül a T Magenta csomagja lenne itt beköthető, na ők meg kerüljenek el de nagyon messze.

2017. márc. 5. 15:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Átnyomtam a felvételt DirectX-re.

Ha nem megy a felvevő, 100FPs fölött vagyok, ha meg rögzítek, stabil 30, esetenként stabil 40FPS. Ez akkor is kevés, vedd figyelembe hogy levettem a bitrátát felére és a minőséget is normálra, mert amúgy max felvétel beállítások mellett 2FPS-em volt. Ha nem directX-ben veszem fel nem értem de szaru kalkulálja az FPS-t is, és a játékot is hülyíti kicsit (kancsal az egerem vagy wtf)

2017. márc. 5. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!