Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 licensz + Új PC?

Windows 10 licensz + Új PC?

Figyelt kérdés
Anno vásároltam Windows 8-at a jelenlegi gépemhez, amihez ugye járt termékkulcs. Ezt a rendszert frissítettem Windows 10-re, az ingyenes upgrade időszak alatt. Tervezek összerakni egy teljesen új pc-t és a kérdésem az lenne, hogy a Windows 10 telepítésénél tudom-e használni a régi termékkulcsom (persze előtte formatálnám a régi gépemről a rendszert, hogy ne legyen konfliktus az aktiválásnál)?
2017. márc. 17. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg tudod.


De már ha a Windows 8 termékkulcsát adod meg az is jó a legújabb frissítés szerint!

2017. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mióta lejárt az ingyenes frissítési időszak már nem fogadja el a windows 8 kulcsokat, a win10 aktiválását pedig hardver id-hez kötötte, ezért nem fog aktiválódni egy teljesen más gépen. Viszont az évfordulós frissítás óta van lehetőség a Microsoft fiókodhoz kötni a digitális jogosultságot, így a másik gépen is aktiválódni fog, ha MS fiókkal jelentkezel be.


Itt olvashatsz róla bővebben:


[link]

2017. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AntZ ***** válasza:

Tedd rá fel a windows 8-at majd csatlakozz fel a netre, a gépházban nézd meg a rendszernél, hogy eredeti-e.

Írd be rendszergazdai parancssorba a következőket:

slmgr -dli

slmgr -dlv

slmgr -xpr

Ha mindegyik parancsra azt kapod, hogy tartósan aktiválva, akkor a irány a:

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Kezeléstechnikai központ\A billentyűzet használatának megkönnyítése - állapot jelző hangok bekapcsolása elé pipa, majd okézd le. Utána látogass el ide, és kövesd a leírást:

[link]

Bővebben róla itt:

[link]

Amikor kész vagy a win 10 telepítéssel, ismét írd be a fenti parancsokat rendszergazdai parancssorba (windows gomb+X), nézd meg tartósan van-e aktiválva.

Ha ez megvan, töltsd le a win 10-et innen:

[link]

Ez a media creation tool letölti neked a win 10 telpítő iso-t, amit vagy rufus-al írsz ki pendrive-ra, vagy kiírod dvd-re, és mehet a tiszta telepítés. Csak arra vigyázz, hogy win 10 pro 64 bit-es hun verziót válassz.

Vigyázz, mert a windows nyelve is számít. Nekem eredeti win 8 pro eng verzióm van, így ha újra akarom telepíteni, akkor a win 10 pro eng verziót kell kiírnom, azt szoktam magyarosítani.

Üdv.

2017. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!