Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fut gyorsabban az XP...

SIDLER22 kérdése:

Miért fut gyorsabban az XP mint a Linux?

Figyelt kérdés
Van egy régi laptopom és eredetileg XP volt rajta. Raktam már rá különböző Linux disztrókat (Ubuntu, Mint, Alap Debian...) és a rendszerkövetelményekhez képest, (különösen a debianra gondolok) lassabb volt mint az XP. Miért van ez? Merek tippelni a nagyobb grafikai terhelésre. Egy debiannak azért animáltabb és bonyolultabb a felülete mint egy XP-nek, de igazából nem tudom.

2017. ápr. 19. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés: milyen GUI-t telepítettél? Mert azért nagyon nem mindegy, hogy KDE vagy XFCE.

Gyenge gépre kis erőforrásigénnyel rendelkező felület ajánlott.

2017. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen, én is így jártam egy Netbook-nál amire raktam több disztró-t is LXDE DE-vel de az XP működik még a mai napig is használható sebességgel.
2017. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Cinnamont használok rá. De holnap újratelepítem az összes desktoppal együtt amit csak tartalmaz és kipróbálom mindet.
2017. ápr. 19. 22:24
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

A Cinnamon az egyik legnagyobb gépigényű, amiket érdemes kipróbálni:

LXDE

XFCE

Mate

Fluxbox

IceWM.

Még mondanám az Openbox-t de az már tényleg nagyon fapados.

2017. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Cinnamont használok rá"

Hja kérem, akkor ez a baj. :) Előttem igen jó felsorolást adtak, bármelyik jobb választás, mint a Cinnamon, mármint régi gépre.

2017. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy linux tényleg gyors tud lenni, de NEM régi hardveren.


Plusz átlag felhasználóként valószínűleg a webes böngészéssel vannak tapasztalataid, ahol kirívóan nagy a különbség. Az ismert böngészők linuxos verziói egyszerűen lassabbak. Sok funkció (pl. hardveres gyorsítás) le van tiltva a stabilitás érdekében. Ennek egyik ok az azóta már szerencsére megszűnt, de korábban emberek ezreinek életét megkeserítő fglrx driver.

2017. ápr. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Én az Xfce asztali környezetet ajánlanám, mivel könnyűsúlyú, rendkívül sokoldalúan konfigurálható, és nem néz ki olyan fapados módon, mint az LXDE, ami azért nem annyival eszik kevesebb memóriát. Az Xfce bármilyen kezdőknek ajánlott disztróhoz elérhető, próbáld meg a Linux mint xfce-t vagy a Xubuntu-t, ezek mind jó disztrók.

LTS disztrót válassz a Xubuntuból (16.04-et vagy 14.04-et), azok stabilabbak.


2. Hogy miért gyorsabb/kisebb hardverigényű a WinXP, mint egy új linux disztró? A WinXP egy 16 éves (!) oprendszer, aminek a támogatása már kb 5 éve megszűnt. Nincsenek rá új programok, (pl újabb böngészők, vírusirtók sem támogatják) egy csomó weboldal már nem támogatja azokat a régi böngészőverziókat, amik futnak rajta, biztonsági rések garmadája, stb.


3. Nem a Windows Xp-vel kellene összehasonlítanod egy modern 2016-os vagy 2017-es linux disztró hardwerigényét, ahnem a Windows 10-essel. Telepíts egy Win10-est arra a gépre, és meglátod, mire mész... :D


4. Egyszerűen az internet, az információtechnológia akkorát fejlődött az utóbbi 16 évben, mióta kijött a Windows XP, hogy már nem elég az a hardver az új terheléshez. Egy modern weboldal betöltődése a böngészőbe párszáz MB adatot elvesz, az XP-s gépednek meg jobb esetben kb 1GB RAM-ja van...szóval addig, amíg meg nem nyitsz 2-3 oldalt a böngészőben, még tök jól elmegy a géped, de utána már az öreg hardver nem bírja szusszal, hiába tettél rá egy nagyon könnyű oprendszert.


Sajnos ez van...

2017. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert a windows-nál az grafikus környezet közvetlen bele van drótozvca a kernelbe, míg linuxnál az xorg a lehető legerőforráspazarlóbb módszerrel kommunikál.
2017. máj. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@Ipor Sircer, teljesen igazad van, de sajnos ez nehezen kerülhető meg, valamilyen grafikus rétegre szükség van, tekintve, hogy a Linux kernel nem foglalkozik a desktoppal, vagy bármilyen grafikus megjelenéssel. A szoftver kompatibilitás miatt viszont problémás lenne minden disztrónak saját grafikus megoldást fejlesztenie, a hálózatos működésről ne is beszéljünk (amire a Linux ki van hegyezve). Persze lehetne egy sima interfészt is definiálni, és azt mindenki úgy implementálja, ahogy akarja, de inkább legyen egy X réteg. (Mondjuk lehetne egy egyszerűsített verziója, lokális, egy gépes használatra, annak sokan örülnének.)

:)

2017. máj. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9. bocs, de nincs igazad. Konkrétan egy 6 éve kiugrott xorg fejlesztő kezdte csinálni a wayland-et, ami kizárólag a kernel (fbdev) moduljaira húzott grafikus környezetet. Mostanában kezd használhatóvá válni, pl. a legújabb Fedora már támogatja. Szóval nem igaz, h nincs más megoldás - bár tény, h megkésve érkezett, és még nem teljeskörű a hw-támogatás, de már látszik az út és a fény az alagút a végén.

https://www.youtube.com/watch?v=Zsz7Shbnb9c

2017. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!