Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet kitörölni ezt az...

Hogy lehet kitörölni ezt az adatot?

Figyelt kérdés

MySQL a következő hibát dobta egy UPDATE-re:


Error Code: 1452. Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails (`t1`.`t2_has_t1`, CONSTRAINT `t2_has_t1_ibfk_2` FOREIGN KEY (`t1_id`) REFERENCES `t1` (`id`))


Valamint:


Error Code: 1451......


Van két tábla (t1,t2) és egy összekapcsoló tábla (t2_has_t1) - több-több kapcsolat miatt.



2017. máj. 7. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Benne van a hibaüzenetben: hivatkozik rá egy másik tábla rekordja idegen kulccsal. Azt kell előbb törölni. Egyébként nem világos, mit akarsz, törölni vagy update-elni?
2017. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A t1 tábla egy rekordját. A t1 egyik attribútuma elsődleges kulcs. A t2_has_t1-ben idegen kulcs. Bevittem egy adatot Mind a kettőbe - azaz összekapcsoltam t2 egy rekordját t1 egy rekordjával, de mivel több-több kapcsolat, így t2-ből nem akarom kitörölni, a t2_has_t1-ből sem tudtam.
2017. máj. 7. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!