Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows boot telepítés kezdeté...

BarnaTibor 2201 kérdése:

Windows boot telepítés kezdeténél kékhalál Miért?

Figyelt kérdés

A Rendszer problémát talált. és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor inditsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:

Végezzen vírusellenőzést. Távolyítsa el az esetleg újonnan telepített merevlemezt és stb.. mikor boot- tolom a rendszer egy idő múltán mikor felkészíti rendszer windows telepítéskor, akkor két halált csinál folyton. nem tudok windows tenni a gépre, mert akadájt észlelt amitől a windowst nem tudom telepíteni hiába teszek másik üres hdd vincsesztert

KÉP : [link]


2017. máj. 11. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:

A 0x7b az INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE.


Lehetséges okok:


1. Nem látja a SATA vezérlőt.

2. Nem látja a vezérlőn a vinyót.

3. A fentiek rendben vannak, csak a BIOS-ban nincs elsődleges (boot) vinyó beállítva.

2017. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ASRock > P4VM800 alaplapom van hogy tudom ezt a opciót beállítani?
2017. máj. 11. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen Windows? XP SP2-től fölfelé mennie kellene.
2017. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SATA driver hiánya volt nálam.

Nlite program>>> sata integrálás>>>google, az segített.

2017. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem tudom mit kellene tenni ez ellen

Microsoft.Windows.XP.Pro.SP3.VL.HUN.x86

2017. máj. 11. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ilyen alaplapom, és működik rendesen XP-vel. Ha jól emlékszem, a SATA vezérlő alapértelmezetten RAID móban van, vagy kikapcsolva, már nem is tudom. Legyen bekapcsolva, és legyen IDE emulációs módban.


Ne kérdezd, hogy pontosan hogy, már nincs használatban, csak a szekrényben áll. Nézz be a BIOS-ba, fogsz találni SATA beállításokat.


Ha átállítottad, akkor utána indítsd újra, majd megint menj be a BIOS-ba, és újra állítsd be a boot sorrendet. Legyen közte a vinyó. Lehet a CD meghajtó után, de legyen ott.

2017. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy átállítod IDE módra valóban a BIOS-ban a HDD-t. Igaz így kicsit lassabb lesz, de nem kell integrálnod. (bár megéri)
2017. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Vagy átállítod IDE módra valóban a BIOS-ban a HDD-t. Igaz így kicsit lassabb lesz, de nem kell integrálnod."


Nem lesz lassabb. Egy P4-es, S478-as alaplapról van szó. Azon ritka példányok egyike, amelyiken van SATA. SATA1, mindenféle AHCI támogatás nélkül Semmivel nem tud többet RAID módban konkrétan a RAID-en kívül.

2017. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!