Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tud segíteni nekem?

Valaki tud segíteni nekem?

Figyelt kérdés
"Készítettem" egy "játékot" Visual stúdióban. Néhány dolgot fájlból olvas ki. Hogy tudnám azt megcsinálni mint egy rendes játéknál hogy egy exe legyen ami elindít egy telepítést, ami a mappákat megfelelő névvel a megfelelő helyre teszi? Tehát lényegében hogy tudnám feltelepíteni egy másik gépre.

2017. jan. 14. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Install Creator 2 kell neked (telepítőkészítő).


Emellett a Visual Studio beépítetten tud készíteni neked ClickOnce telepítőt is, de InnoSetup támogatása is van.

2017. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egyik lehetőség, hogy egy kész installer appot használsz (pl Inno Setup), a másik hogy saját magad írod meg az installert, de ez utóbbihoz az oprendszer alaposabb ismerete szükséges, nevezetesen hova és hogyan jegyzi be a feltelepített program információkat, hogyan teszi a Start menübe, hogyan társítja az ikonokat (ha kell), ezen felül kell írni egy uninstaller-t is, amivel az egészet később le lehet telepíteni.
2017. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg az NSIS.
2017. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ágyúval kell lőni erre a problémára?


A tömörítőprogramok, pl. WinRAR, 7-Zip tudnak ún. önkitömörítő archívumot csinálni. Magyarul ez olyan, mintha becsomagolnád a fájljaidat, csak épp rar vagy zip helyett exe kiterjesztése lesz. Véleményem szerint a te igényeidnek bőven elegendő lesz.

2017. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm megpróbálom őket, valamelyikkel csak sikerül majd.
2017. jan. 15. 14:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!