Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet "átlátszó"...

Hogyan lehet "átlátszó" színűvé tenni egy bmp/jpg kép egy részét?

Figyelt kérdés

Lehetőleg WinXP Paint-tel szeretném ezt elérni, de más megoldás (pl. IrfanView, ha tud ilyet) is szóba jöhet.

Paint-ben bal oldalon lent lehet a színek közül választani, de átlátszót nem tudom, hogy kell előállítani...

(Átlátszó: pl. ha felteszem egy weboldalra a képet, ott a háttér látszik a kép mögött.)


2017. máj. 14. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Jpg tuti nem tamogatja az atlatszot,bmp-ben sem vagyok biztos.

Ott kezd,hogy png-be mentesz ilyeneknel.

Gimp-el egyebkent lehet egyszeruen,tegyel vele egy probat

2017. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Használj png-t.
2017. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Akkor ezért nem működött nekem régebben, amikor elmentettem máshogy... Hála nektek már ezt is tudom.

És png képbe hogyan kell belevarázsolni ezt? Pl. van egy fehér csík, az legyen átlátszó.

2017. máj. 14. 22:19
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha fehér valami, az nem átlátszó.

Ha átlátszóvá teszed a fehér csíkot, nem fog látszani a képen, amire ráteszed.

2017. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy a képen ott ne legyen semmi. Hanem mögötte a háttér színe látszódjon. Egy vízszintes csíkon, ami most fehér. Hogy kell fehérről átlátszóvá változtatni?
2017. máj. 14. 22:30
 6/18 A kérdező kommentje:
Feltétlen fel kell telepíteni a Gimp-et ehhez? Egyszerűbb módszer nincs? Ha nincs, feltelepítem majd.
2017. máj. 14. 22:44
 7/18 anonim ***** válasza:
Vagyis, van a képeden egy fehér csík és azt akarod eltüntetni?
2017. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Így is fogalmazhatjuk. Én átlátszó színben gondolkodom. De a palettában nincs ilyen "szín", de nem tudom másképp elképzelni, mint hogy ezt is a színekhez hasonlóan választjuk ki és rajzolunk vele a képre.
2017. máj. 14. 23:03
 9/18 tabaki ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy XP-n a Paintben is ki lehet ügyeskedni az átlátszó mentést, használj inkább elfogadható képszerkesztőt. Mivel erre gyakorlatilag bármelyik alkalmas, nem muszáj mindjárt az egyébként kitűnő, de viszonylag testes Gimppel kezdened, itt egy sokkal kisebb:

[link]

Természetesen jóval kevesebbet is tud, de az ilyen hétköznapi ügyekre több, mint elegendő. Reményeim szerint arra is alkalmas lesz, hogy megsejtsd, miért utálja (majdnem) mindenki a Paintet. De van még rengeteg kisebb-nagyobb ingyenes képszerkesztő, szintén mind jobb annál.

Egyébként emlékeim szerint PNG-mentéskor az IrfanView is felkínálja a lehetőséget, hogy meghatározd, melyik szín helyett akarsz átlátszót, nézz utána.

2017. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az átlátszó nem szín, hanem átlátszó. A bmp\jpg kizárólag az RGB csatornákat használja(red\green\blue), a png pedig használ egy negyediket is(RGBA) amiben az alpha(átlátszóság) tárolja. A színinformáció pontosan ugyanaz marad, a fekete fekete, a fehér fehér.


Hogy tisztáztuk a fogalmakat, szedj le egy normális képszerkesztőt ami alkalmas is arra amit csinálni szeretnél, a paint nem ilyen. Pl a gimp ingyenes, és természetesen tud ilyet.

2017. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!