Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jó a Windows 10?

Miért jó a Windows 10?

Figyelt kérdés
Jöhet pozitív,negatív válasz is. Én eddig csak negatív dolgot tapasztaltam. Tele van sok sz**r felesleges dologgal amiket kitörölni sem lehet meg elvileg még "nyomozni" is tudnak utánad...stb (nem mintha lenne titkolni valóm de nekem ez fura.) illetve most lehet muszáj lesz feltennem a videókártya driver miatt mert baszakszik másik rendszerrel...

2017. máj. 23. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért, jó? :D
2017. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
a directx és a hardware támogatás miatt
2017. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Mert végre képes volt a májkrémszoft megoldani (viszonylag) normálisan a frissítést. Persze még így is fényévekre van egy korrekt Linuxos megoldáshoz képest, de hát na...

De sajnos a Windows egyre inkább a hülyéknek készül. Lebutított, unalmas felület, fontos beállítások elrejtve, felhasználó hülyének nézve, mindenhez kattintgatni kell. Kösz, nem...

2017. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Működik, nem volt még vele egyetlen gondom sem, ellentétben az előző rendszerekkel. Nekem az a fontos, ha valamit meg akarok csinálni, akkor ne kelljen fölösleges köröket futnom, hanem gördülékenyen el tudjam érni a célom. Nem igazán érdekel a felület, nem akarok az ablakkeretben, vagy a start menüben gyönyörködni, nekem az a lényeg, hogy ne álljon az utamban. Erre tökéletes.


A kémkedés engem is nagyon zavar, bár az eddigi rendszereken is volt, itt legalább nyíltan csinálják. Csak a kémkedés miatt, ha minden alkalmazás, amit használok, elérhető lenne linuxra, akkor biztosan átállnék. Nekem nagyon sok titkolnivalóm van, például a banki adataim, vagy jelszavaim azokra az oldalakra, ahova regisztrálva vagyok.


Amúgy abban egyetértek, hogy a windows egyre jobban idiótáknak készült, ha viszont belegondolunk, akkor a felhasználók 80%-a idióta, legalábbis informatikai tudás terén.

2017. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#4: Kérlek sorold fel, milyen általad használt programok nincsenek Linuxra és biztosan tudok segíteni.
2017. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Alternatívák lennének, de azok nekem nem nyújtanak teljes körű lefedettséget funkcionalitásban, vagy workflow-ban.


Ilyen például a Visual Studio, vagy a HitFilm 4 Express, vagy nagyon sok játék, amik sokkal több erőforrást használnak Linux alatt.


Ha tehetem, akkor open source alkalmazásokat használok Windows alatt is, de ezekre nem találtam Linuxon olyan alternatívát, hogy váltani tudjak.

2017. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Szirty ***** válasza:

"#4: Kérlek sorold fel, milyen általad használt programok nincsenek Linuxra és biztosan tudok segíteni."


Miért gondolod hogy mindenre van megfelelő alternatíva Linux alatt?

Nem így van. Sok programnak nincs alternatívája (azt ne tekintsük alternatívának hogy Win emulátor alatt fut).

2017. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#5: Izgatottan várom, hogy az Inventornak vagy a SolidWorksnek milyen Linux alternatívái vannak... :)


A kérdésre válaszolva: ez az első Windows, ami úgy működik, ahogy akarom. Elhiszem, hogy másoknak vannak problémáik a frissítésekkel, de nekem négy gépemen fut Win10, és soha semmilyen gondom nem volt vele. Villámgyors, jól kezelhető, minden hardvert automatikusan kezel, stb.

2017. máj. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szirty ***** válasza:

Nekem sincs semmi bajom a windows 10-el.

Ugyanis nem használom.

2017. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#6 és #7:

Aláírom, a video szerkesztés az egyik olyan terület, amit még nem lehet igazán lefedni Linuxon. Vannak ugyan editorok, mint a KDEnlive, de még messze elmarad a tudásuk a nagy Windows-os programoktól. Nyilván hardcore játékosoknak sem ajánlanék Linuxot, mert Wine alatt nem minden fut, ami igen, az is gyakran lassabb és/vagy problémás. Mondjuk ez egyre javul, ahogy mind több és több játék jön ki Steamen Linuxra.

Ezen kívül viszont minden más esetben jó a Linux. Netezés, filmezés, irodai programok, web fejlesztés, képek szerkesztése, hanganyagok vágása, tanulás (pl egyetemre), stb mind ugyanolyan jól vagy még jobban végezhető, mint Windowson.

Visual Studio ugyan nem megy Linuxon, de hacsak nem windows-only fejlesztő vagy, millió meg egy fejlesztői környezetet tudsz használni Linuxon is.

Oké, én mondjuk webfejlesztő vagyok, ami eleve platformfüggetlen, de semmi pénzért nem dolgoznék már Windowson, mert túl sok hülyesége van, amiken Linux alatt csak röhögök.

2017. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!