Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magyarországi számitógépemről...

Biohazardxxx kérdése:

Magyarországi számitógépemről átmásolhatom a dolgaimat a jelenlegi németországi gépemre?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy büntetnek a zenék, filmek és hasonló dolgok miatt ha letöltöm. De, vannak a régi gépemen saját képek, hanganyagok, programok, meg hadonló dolgok amire most szükségem lenne de jelenleg németországban élek.

Teamviewer-rel szeretném átmásolni.Megbüntethetnek érte?



2017. máj. 24. 14:22
1 2
 1/11 Derwer ***** válasza:
100%

Mivel nem jogvédett anyagok, hanem sjaátok, természetesen nem büntetnek meg érte.

De mivel amúgy is titkosítja a Teamviewer az adat transzfert, így semmiképp sem látják, nem tudnak miért büntetni.

2017. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oksa ez akkor jó hír. Viszont az érme másik oldala hogy van rajta nekem egy studio program is ami kellene és hozzá rengeteg kiegészitő ami má fizetős lenne a valóságban de én letöltöttem hozzávaló kulcsal együtt. Rengeteg hozzávaló hangmintám is van ami megintcsak megvásárolandó lett volna. Ezeket ha winrarral lecsomagolom és kap egy 40 karakteres jelszót akkor ugy rendben lenne? Kb 10 gb lenne.
2017. máj. 24. 14:38
 3/11 Derwer ***** válasza:

Mint már írtam: A teamvieweres fájlküldés titkosított, így felesleges tovább bonyolítani.

Plsz nem néznek bele mindne adatforgalomba, inkább csak torrentbe. Nem lehet mindent ellenőrizni.

2017. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kérdés két összetevőből áll. Az egyik az illegális szoftverhasználat, a másik a büntetés valószínűsége.


Az első, a lopott szoftverek, egyéb digitális tartalmak használata egyértelmű: tilos, ahogy bárhol a világon. Tilos lopott windowson lopott zenéket, filmeket tárolni, lopott szoftvereket használni.


Viszont ezt senki nem fogja ellenőrizni, amíg nem adsz rá okot. Nem fog a Polizei bekopogtatni, hogy Moin Moin, jöttünk megnézni, nincsenek-e illegálisan letöltött tartalmak a számítógépén. Gondod alapvetően csak akkor lesz, ha az illegális tartalmat TERJESZTED. Tipikus példája ennek a torrent hálózaton történő megosztás, seedelés.

2017. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolso irja. Nyilvan tort windowst/programokat nem hasznalhatnal legalisan. A torrent letoltesekkel viszont csinyan kell banni, kollegam pl befurdott vele, a fonokom intezte el neki, hogy ne 2000 eurot kelljen fizetnie, es csokkentsek a buntetest.
2017. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor marad a tuti jól bevált lenyomozhatatlan módszer... Kihozatom a merevlemezt németbe és felmásolom a laptopra 😀 csak sajna ez pénzes....
2017. máj. 25. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Épp most rágtuk a szádba, hogy tökéletesen kivitelezhető a módszer, hogy áthúzod TeamViewer-rel.


Ha meg az illegálisan letöltött szoftvereid miatt fosol, azok akkor is illegálisak maradnak, ha HDD-n hozod ki.

2017. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a saját dolgaimmal nem lenne baj mert azok privát dolgok csak a tört programok meg zenék és filmek miatt aggódom nwgyon.... Az elfelejtettem mondani hogy ez összesen 1,2 tb lenne. Meg közben ugy jött ki hogy hozatok ki pár dolgot otthonról és közé rakom a vinyót... 40 euróért hozzák el az összes cuccom szóval a gond megoldva. De ha már itt tartunk mint említettem stúdiprogrammal dolgozok, ehhez mindig töltögetek le hangmintákat, ez lehet egy nintendóhangtól kezdve a női sikoltásig bármi..... Youtubról vagy zippyshare vagy bárhonnan szabad letölteni? A másik, soundcloud-on van egy csomo zene és sokhoz az van irva hogy free download, azokat letölthetem mondjuk?
2017. máj. 25. 10:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a faxommal.


Elmondom mégegyszer, lassabban.


Egy dolog az, hogy mit szabad és mit nem, és egy egészen másik dolog az, hogy miért fognak téged elővenni.


Válaszd ketté a dolgot.


A Windowsod legális? Nem? Nem félsz emiatt? Nem hát. ELVILEG nem tölthetsz le, nem használhatsz semmi olyat, ami nem a tiéd, vagy amire nincs engedélyed a jogtulajdonostól. GYAKORLATILAG viszont senki nem figyeli, hogy te, otthon mit csinálsz és mivel.


Két nagyon fontos dolgot ne felejts el:


1: ha valamit anyagi haszonszerzésre használsz, arra rábazshatsz. Nem kicsit, nagyon. Tehát amíg saját magad számára, hobbiból jászadozol a lopott stúdiószoftverrel és a lopott hangokkal, addig nem lesz gond. Onnantól azonban, hogy bármilyen módon terjeszted és pénzt kérsz érte, számíthatsz arra, hogy a jogtulajdonos benyújtja a számlát.


2: Az, hogy valamihez odaírom, hogy free, nem jelenti azt, hogy az igaz is. Ha én készítek egy filmet, te ellopod, feltöltöd youtube-ra és odaírod, hoyg ingyenes, attól az még az én szellemi tulajdonom, és ha rádszabadítom az ügyvédemet, akkor fizetsz, mint a katonatiszt.


Hogy valamit jogosan használsz, azt két módon tudod biztosítani. Vagy ÍRÁSOS engedélyed van a jogtulajdonostól, hogy felhasználhatod, vagy a jogtulajdonos (tehát nem pistike egy fájlmegosztón!) ÍRÁSBAN úgy nyilatkozik, ohyg az adott anyag szabadon felhasználható.

2017. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem mostmár. Csak azért hittem azt hogy szabad letölteni azt a pár zenét meg hangot mivel azokat ők csinálták vagy tőlük származhat tehát másnál ez nem lelhető fel mivel egyedi dolog és gondolom nem védette le. De nem ér ennyit az egész letöltís hogy rábasszak.... Nincs mese studio progit meg kell venni meg hozzá a kiegészitőket igy a biztos. De ha megveszem és creálok egy tracket akkor azt nyugodtan fel is rakhatom youtube ra vagy bárhova mivel saját és más előadóktól semmi anyag nincs benne. Martin garryx járt igy az animallal hogy beküldte egy produkciós irodába a zenét majd behivták hogy mutassa meg a számot hogy kreálta és rögön bebukott a tör szoftverrel 😀... Bár elnézték neki mivel az az egy zene milliokat adott a kiadónak... Hát nincs mese megveszem akkor a cuccot.



Annyit kérdeznék még hogy van egy mobil stikkem ami magyar telekomos és elviekben itt németben is használhatom roamining nélkűl azzal tölthetek? Elviekben a németeknek ahhoz semmi közük és nem használom az ő hálozatukat. Mit mondasz erről?

2017. máj. 25. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!