Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » . Xls fájl lehet vírusos?

. Xls fájl lehet vírusos?

Figyelt kérdés
Alibabán egy eladótól kértem árajánlatot, és amellé küldte ezt a fájlt. Állítólag megbízható eladó, belinkeljem? Amit küldött 5.67 mb, 3 kisebb kép van benne, plusz 2 nagyon kicsi. Amióta megnyitottam, a gép furcsa dolgokat csinál. Az internet folyton elmegy, most legutóbb 3 órára alvó állapotba tettem, és minimum 5-ször indítottam el, mire beadta a képet. Nem gondolom azt, hogy ilyet biztosan vírus csinál, de azért jobb az óvatosság.
2017. máj. 31. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Makrovírus lehet benne, de manapság már alapból nem indítja el az excel a makrókat, csak ha külön kéred.
2017. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1.: Köszi! Helyemben mit tennél?
2017. máj. 31. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:

.xls állományban lehetnek makróvírusok.

Töltsd fel több motrot használó víruskereső oldalra, mint például:

* [link]

* [link]

azzal átvizsgálhatod.


Illetve ha tartasz a vírusfertőzéstől, de mindenképpen meg akarod nyitni az állományt, egy virtuális gépbe rakott Linuxban Libreoffice Calc-on keresztül megnyithatod - úgy nem igazán tudja megfertőzni a Windowsos géped.

2017. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. De kicseszettül buta vagyok. Tudtam én erről a virtuális gépes dologról, és csináltam már virtualboxba operációs rendszert, de erről teljesen megfeledkeztem :(
2017. máj. 31. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet.

már minden lehet manapság.

2017. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!