Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP vagy Paint Tool SAI?

GIMP vagy Paint Tool SAI?

Figyelt kérdés
"Oroszlánkirályos" stílusú rajzokhoz melyik a jobb?

2017. jún. 4. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A GIMP többet tud, de én képtelen vagyok megszokni a működését, az ablakok elrendezését, stb.

Rajzolásra szerintem az Inkscape jobb.

2017. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó program, igazából ez már csak ízlés kérdése. Én a Paint Tool Sai-t jobban kedvelem, de nem azért, mert jobb vagy rosszabb lenne egyik a másiknál.
2017. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
100%
A PTS vektoros rétegei dicséretesen kényelmesek, minden egyéb szempontból többre tartom a Gimpet, amely ráadásul még ingyenes is. De nem világos, hogy miért ne használhatnád mindkettőt meg akár az említett Inkscape-t, kombinálva. Aki csak egyetlen program működését ismeri, szerintem kevesebbet ért meg a képszerkesztés általánosabb alapjaiból. Van még jó néhány kipróbálásra érdemes szoftver, kár begyöpösödni.
2017. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Többen írták hogy minél több programot ismersz annál jobb. Én ezért ajánlanék egyet, az inkspace után, ez a Clip Studio Paint. Hasonlít a sai-ra egy kicsit és valamivel fejlettebb. Esetleg ha később animálni szeretnéd a rajzaid ebbe azt is tudod.


Sai-t én sose tudtam megszokni, de ez preferencia kérdése, ha nekem kellene a fenn említett két program közül választani én a gimp-ez választanám.

A kinézet, szépség meg inkább a 'művésztől' függ és nem a szoftvertől.

2017. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az Inkscape-t és a másikat is ki fogom próbálni. Én a SAI-t preferálom inkább, de a GIMP is jó.
2017. jún. 5. 08:11
 6/6 anonim válasza:
Én kettőt használok aktívabban. A PTS-ba csinálom a dolgok 95%-át, Photoshop CS6-ot meg csak "tweaking"-re alkalmazom. Képtelen vagyok én a CS6-ot kezelni, a SAI használata a legkényelmesebb és legletisztultabb számomra.
2017. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!