Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akkumulátor szint megtartása...

Akkumulátor szint megtartása lehetséges HP-n is?

Figyelt kérdés
Lenovo laptopon létezik egy driver "Lenovo Power Management Driver,, amivel be lehet állítani, hogy ha folyamatosan csatlakoztatva van a töltő, akkor is fixen 60%-on tartja, ezzel megóvva az akkumulátort. Most viszont kaptam egy HP gépet és arra lennék kíváncsi, hogy itt is van-e ilyen driver, amivel be lehet ilyet állítani, vagy mit tudtok nekem javasolni ilyen problémára? Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. jún. 6. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért kiváncsi lennék ennek a tudományos bizonyítására, mert józan ésszel én feltölteném 100%-ra, ha merülne vissza dugom. Igaz, nálam mobilitásra is szükségvan és akk na jó, most elviszem a gépet erre 60%-ról indul? fck logic, akkor inkább kiszedem.
2017. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos HP nél nincs ilyen, ott a HP próbálja nagyjából úgy óvni hogy csak ~96-98% is tölti néha.


Kedves első válaszadó. Íme a tudományos válasz. A laptop akkukban 18650 es lítium akkumulátorok vannak az ilyen akkuk nem szeretnek éjjel nappal 100% on állni. Hisz folyamatosan kapacitásuk maximumán vannak. Te se örülnél ha éjjel nappal azonnal enned kell amint egy falat is belé fér a gyomrodba.


Gyakorlatban egyébként a laptop használati tárgy. Tényleg jó ez a lenovo takarékoskodása én is így használtam a gépet, de gyakorlatban csak viszonylag mondhatni elenyésző százalékkal hosszabbítja meg az akku élettartamát abban az esetben ha használod is. Ha viszont nem nagyon használod akkor tényleg hasznos a lenovo szolgáltatása. Én a lenovo gépem 1 év alatt soha nem használtam akkuról és ilyen felhasználásra nagyon megköszönte hogy folyton max 80% ra engedtem tölteni. Ha nem használod az akkut akkor töltsd fel 80% körülre és rakd el a fiókba kedves kérdező. Fél évente egyszer rakd vissza töltsd fel mert merül pár százalékot aztán mehet a fiókba.

2017. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!