Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A win10 egyik napról a másikra...

A win10 egyik napról a másikra durván belassult, mi az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a fent említett probléma áll fenn. Egy sima programablak kb 1 perc alatt nyílik meg, egy komolyabb program kb 5 percig( vírusirtó stb), játékról nem is beszélve. az totálisan reménytelen. nem tudom van e összefüggés, de mióta automatikusan települt az alkotói frissítés azóta van ez a gond. ill. ami még furcsa és eddig nem volt, egyszer csak egy windows.old mappa is van a C meghajtón, az eddig nem volt ott. nem tudom mi lehet az oka?

intézkedni a windowsba, próbálkozni reménytelen a fentiek miatt. újratelepíteni csak a legvégső esetben gondoltam, ha van más ötlet szívesen fogadom. köszönöm


i7 3770K, 16GB RAM, GTX 1070


2017. jún. 20. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:

merevlemez milyen állapotban van?


crystal disk info kiírja

2017. jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

A "windows.old" mappa verziófrissítéskor jelenik meg, pl. Win7-ről Win8-ra, vagy Win7-ről Win10-re frissítéskor.

Win10 esetén pedig a nagyobb verzióváltások esetén is. (1511 > 1607 > 1703)

Ez a mappa tartalmazza a "régi" rendszert, és egy rövid ideig (15 nap?) vissza lehet állítani a korábbi verzióra, ha nem jól működik. (persze utána valamikor újra fog frissülni, de a visszaállítással el lehet pár hónapra halasztani)

Visszaállítás: Gépház > Frissítés és biztonság > Helyreállítás

[link]


Végső esetben a legfrissebb telepítővel kell újratelepíteni, ami már tartalmazza az Alkotói frissítést.

[link]

2017. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!