Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan biztonsági mentést...

Van olyan biztonsági mentést elvégző program amely egy egy olyan lemezt is képes menteni amire Windows és Linux is telepítve van?

Figyelt kérdés
Szóval a lemezen több fájlrendszer is van, NTFS, swap, ext4. Van ami ezt teljesen le tudná menteni és szükség esetén helyreállítani?

2017. jún. 25. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Az összes ilyen.


Vagy te ismersz olyat, amelyik nem? Amennyiben igen, tekints el a használatától!

2017. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fájl tartalmilag szerintem a legtöbb tudja ezt. A speciális fájlrendszer attribútumokat tekintve nem biztos. Keress rá filesystem backup progikra (vagy liveCD-kre), és nézd meg, milyen fájlrendszereket támogat, és milyen szinten.


pl:

[link]

"Limitations

There are several limitations anyway: it cannot preserve filesystem attributes that are very specific. For instance, if you create a snapshot in a btrfs volume (the new-generation file system for linux), FSArchiver won’t know anything about that, and it will just backup the contents seen when you mount the partition."


Vagy klónozhatod is a partíciót, és akkor iso vagy img formában mentheted, ha az is jó. Mondjuk ez nem túl helytakarékos módszer. (Emiatt nem ajánlom pl. a "dd" módszert.)

De ha mondjuk az iso fájlt tömöríted pl. 7zip-pel, az még esetleg mount-olható is.

2017. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hominida ***** válasza:
Neked partíciók mentése a tényleges célod, függetlenül a rajtuk levő fájlrendszerektől. Én az Easy Image-et használom erre, de nem tudom, hogy az minden neked szükséges dolgot tud-e. A partíciós rekordot meg mentsd el kézzel, egy WinHex jellegű lemezmonitorral, Live Diskről.
2017. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lakatos István ***** válasza:
55%

Linux alatt tudod megcsinálni.

Mivel a cél az EGÉSZ winchester mentése, első lépésként szerezz be egy külső winchestert, amin több szabad hely van, mint a meglevő winchestered teljes kapacitása. Összedugás után, root-ként bejelentkezve:

dmesg | tail

kiírja, hogy milyen néven ismerte fel a külső winchestert.

Legyen például: sdb

mount /dev/sdb1 /mnt

parancs hatására a külső lemez tartalma a /mnt mappában látszódik.

Csinálunk a mentésnek mappát:

mkdir /mnt/backup

Ezzel le is teszteljük, hogy sikerült-e rw módon felmountolni.

Akkor indíthatjuk is a mentést:

dd if=/dev/sda of=/mnt/backup/lemez_mentes.image bs=1024k

magyarázat:dd - data dump, if - input file, of - output file, bs - block size.

Utána várni kell türelmesen, mert nem számol %-ot és nem rajzolgat közben semmit.


Visszatöltés: (akár live dvd-ről indított linuxszal)

dd if=/mnt/backup/lemez_mentes.image of=/dev/sda bs=1024k

2017. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
@Lakatos István: dd ftw!
2017. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem akarsz Linux-ban varázsolni, akkor használod a clonezilla-t (az is az, csak nem kell "érteni" hozzá).
2017. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

"Clonezilla saves and restores only used blocks in the hard disk. This increases the clone efficiency."

"Many File systems are supported: ext2, ext3, ext4 ... NTFS of MS Windows ..."


Ez jól hangzik, támogatom. :)

2017. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak jól hangzik, működik is :-)
2017. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!