Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy PC-n van két Windows....

Egy PC-n van két Windows. Hogy lehet az egyiket leszedni?

Figyelt kérdés

Van egy notim, Win 8.1 x64 van rajta. Szerettem volna vele feltelepiteni egy Windows-t egy külső e-sata drive-ra annak érdekében, hogy egy másik gépben használjam majd. Ez is Win 8.1 x64 lett volna. Sikerült is a dolog, de a telepitő átirta a boot loader-t vagy nemtom, mert most csak úgy hajlandó boot-olni, ha az esata drive a gépre van dugva. Utána egy boot menüben megkérdi, hogy melyik windows-t akarom használni. Csak az e-sata drive-ról nem tudok bootolni, mert hibát ir (valami random karakterek...NTFS...random karakterek), és az esata drive nélkül sem tudok bootolni, mert akkor meg azt mondja, hogy sérült a Windows-om. Win boot pendrive-ról az "inditási problémák megoldása" tool nem csinál semmit.

Hogy tudom ezt az egészet visszacsinálni? Ha az esata-n lévő win elveszik az nem érdekel.



2017. júl. 3. 09:30
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Visszacsinálni sehogy. Elindítod a régi Win-t, majd azon belül a telepítőlemezt és nem telepítésre, hanem frissítésre kattintasz.

Aztán (ez már csak tipp, mert ilyesmit nem csináltam) az első újraindításnál lehúzod a külső HDD-t, vagy akár még a telepítés megkezdése előtt érdemes. Ilyenkor ugye a tempdrive tartalmazza a boot részt, amíg még nem a win fut, csak a telepítő. Ezel pedig mivel nem lesz más meghajtó, csak 1, arra fogja rakni a boot listát.


BootIce amúgy egy boot piszkáló progi, de nem minden Win alatt működött nálam. 4 Win van 1 HDD-n, de igazából csak az x86-osakkal értett szót, így azt nem ajánlom, mert bootCD nélkül akár teljesen menthetetlenné is tudja tenni a Win-t.

2017. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fixmbr parancs


fixboot parancs


nézd meg melyik mit csinál


fixboot /?


parancs kiírja


mindezt úgy, hogy amikor elindítod a wiondows nyomsz F8-at és akkor a javító konzolon kiadod ezt a parancsot, mer lehet nem windows alól kell, hanem amikor még nem töltött be

2017. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A hozzászólásaitok hatására eszembe jutott, hogy szórakoztam én már a BCD-vel (Boot Configuration Data) Windows-on. Az is beugrott, hogy van erre egy visualBCD nevű program.

Felraktam, megnyitottam. Kilistázta a telepitett op. rendszereket. Azt a Windows-t, ami nem a C-n volt kitöröltem, és rámentettem.

Most már megint a belső winyón lévő Windows-ba bootol a noti, és nem is keresi a külső winyót.

Győzelem! :)

2017. júl. 11. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!