Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe After effectsel kacsolat...

Adobe After effectsel kacsolatban 3 kérdés?

Figyelt kérdés

1) A videót, amit szerkesztek valahol el tudom indítani? Néztem, de nem találtam lejátszás gombot. Pedig azért kíváncsi lennék, milyen a videó, még mielőtt elmentem.


2) Háttér cserénél a roto brush-on kívül lehet más ecsetet használni? Nagyon zavaró, hogy csak kattintgatással, pontatlanul lehet kijelölni részeket.


3) Amikor rákattintok alul a szerkesztő sávban a vidóra akkor ugye előjönnek a smooth, feather stb... Nekem a matte rész el van szürkülve, magyarul nem tudom használni. Ez miért van?



2017. júl. 28. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Igen eltudod, ha nincs kis lejátszás gombod, akkor a "window" menüpontban kapcsold be a "Preview"-ot.


2. Általában roto brush-t mozgó videóknál szoktak használni, mert úgy gyorsabb kijelölni a hátteret, ha nem zöld hátteres a jelenet. Minden egyébnél a Pen Tool-t használjuk. Kijelölöd vele pontonként ami kell körbe, és szépen kivágja a hátteret. A pontokat tudod módosítani, görbíteni az alt billentyűvel, törölni a controlal. Ha mozgatni akarod, akkor lenyitod a réteged fülét, benne a mask-ot, és azonbelül a "Mask Path"-nál bekapcsolod az órát, és ha tovább csúsztatod az időt, és eltologatod a masknak a pontjait, akkor mozogni fog a mask. Ha esetleg nem maskot, hanem shape réteget csinált, akkor felül a kis csillag ikon melletti lyukas négyzetet jelöld ki.


3. Az utolsó kérdésed nem értettem, ha feltöltesz egy print screent, talán tudok segíteni.

2017. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!