Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van aki linuxot használ otthon?

Van aki linuxot használ otthon?

Figyelt kérdés
Miért?
2017. aug. 10. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok feladatot egyszerűbb megoldani, biztonságosabb, gyorsabb, én meg nem játszok úgysem, szóval számomra a windows semmilyen elônnyel nem jár, sőt.
2017. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért használom mert meguntam hogy folyton újra kellett rakni a wint ha megnéztem egy stream-en valami meccset.

Volt jogtiszta win jogtiszta vírusirtó tűzfallal user ként mégis kb 2 hét és mindig beszedett valamit ,már hallottam a hangján ha nem stimmelt vele valami szét idegelt. Amikor a 10 meg nem is csinált titkot hogy kémkedik akkor hagytam az egészet a fenébe gondoltam is azért erőlködök itt hogy ne legyen kémprogi erre már gyárilag ilyen.Igen tudom sokakat nem zavar mert hát mit is láthatnának azt hogy klánháborúzok meg a kapun olvasom a híreket de akkor is az alsó gatyádat sem rakod ki az ablakba még ha tiszta akkor sem.

2017. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontossági sorrendben:

1.nem kell újra telepíteni

2.nem lassul be

3.nincs kékhalál

4.nem kell takarítani

5.nem kell töredezettség mentesíteni

6.nincs driver probléma

7.nem kell vírusvédelem

8.bármit pár kattintással feltelepítek a csomagkezelőből

9.szól, ha van a kernelhez vagy bármelyik programhoz frissítés

(ezeket is néhány kattintás és pillanatok alatt telepíti)

10.már a rendszer telepítésekor felismeri a hardvereket és telepíti a drivereket (nincs "vadászat")

11.a csomagkezelőben minden program rendelkezésre áll

12.ingyenes (a programok is)

13.a frissen feltelepített rendszer már tartalmaz minden fontos programot, csak az "extrákat" kell feltenni.

14. alapból tartalmaz több felhasználói felületet. Ezek közt bármikor válthatok, plusz még külön csicsázhatom is.


Hirtelen ennyi. (ha játszani akarok, van mellette egy általam leegyszerűsített, netről letiltott Windows)

2017. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
74%

Hát persze.

Mit miért?

2017. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...ja, és:

15.nem zabálja föl folyamatosan az egész lemezterületet.

16.ha (ne adj Isten!) újra akarom telepíteni, akkor csak a gyökér partíciót kell, az összes beállítás a /home partíción megmarad.

17.kevés helyet foglal a Win-hez képest (4+10+10 GB-on évekig el van magának)

2017. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

...

18. nem egoista [látja és felismeri a többi, a gépen lévő OS-t, kezeli az NTFS fájlrendszert(is)]

2017. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:

Igen, vagyunk egy páran.

Miért ne? Hátránya nem sok, előnye meg ezernyi van.

2017. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alain Delon ***** válasza:
Én is. Régebben valamiért így döntöttem, és meg is maradtam itt.
2017. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki használ linuxot otthon, akinek van egy wifi routere. Azért, mert olcsó, gyors és megbízható és kis helyet foglal.
2017. aug. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Én is. Mert anno kipróbáltam, és beragadt. Pedig volt küzdelem az elején keményen a beidegződésekkel. Egyébként tisztább, áttekinthetőbb, egyszerűbb, hatékonyabb, szebb, igényesebb.
2017. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!