Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftvert ajánlanátok...

Milyen szoftvert ajánlanátok ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy olyan szoftvert/megoldást keresek amellyel lehetséges azt megoldani, hogy a számítógép/felhasználói fiók engedélyezhető/tiltható legyen távolról.

Magyarul adott egy droidos telefon, amivel küldök egy sms-t emailt esetleg webes felületen állítok át valamit, és az adott számítógépre nem lehet bejelentkezni a megadott felhasználónak. Ugyanezt vissza is tudom állítani hasonló módon távolról.


Kérlek benneteket aki tud valami jó megoldást írja meg :)


2017. aug. 17. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
vnc, teamviewer, rdesktop, ssh, ...
2017. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel az a gond, hogy csak úgy tiltható/engedélyezhető az adott profil ha be van kapcsolva a gép.
2017. aug. 17. 13:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát olyan szoftver kellene ami úgy integrálódik a windowsba, hogy a boot után lekérdezi egy webszerverről azt hogy mi engedélyezett/tiltott.
2017. aug. 17. 13:30
 4/9 Shaddark ***** válasza:
Hát, nem akarlak elkeseríteni de a kikapcsolt gépet nehéz lesz rávenni bármire is... ;)
2017. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ldapos autentikációnak hívják, ami egy ldap szerverről azonosítja a felhasználókat. ezesetben az ldap server-re kell kapcsolódnod ugyanazon módokon, amiket leírtam, avagy specifikusan szóba jöhet a phpldapadmin.
2017. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:

Ilyesmit szerver / kliens kapcsolatban lehet, ha van egy szerver ami tartalmaz felügyeleti házirendet.


Weboldalas AD szerverről még nem hallottam sajnos :(

Ilyesmikre vállalati környezetben van igény, ott pedig szervereket használunk a célra.


Indító scripttel próbálkozhatsz esetleg, de akkor azt induláskor el kell érnie a gépnek. Azaz otthon kell lennie valamilyen tárolónak amit el is ér a gép ilyenkor, mert felfűzted hálózati meghajtónak.

Pl. routerben egy usb jó lehet erre a célra.

2017. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen AD-re énis gondoltam, samba4-en meg is tudnám valósítani a szerveren. Ott tudnék írni unix scriptet amivel ki-be lehetne kapcsolni a hozzáférést.

Ezzel csak az a baj, hogy mivel csak egy gépről lenne szó, amit tiltani kell ezért ezt a nagy hajcihőt nem akarom emiatt megcsinálni, egy gép miatt.

Azért kerestem valami alternatív egyszerűbb megoldást.

2017. aug. 17. 16:06
 8/9 Shaddark ***** válasza:

Ha van olyan hálózati meghajtó amin tudsz logon scriptet tárolni akkor az elég lehet.


Ha ezt eléred messziről, csak ki kell cserélned egy üres tartalmút egy olyanra ami shutdownolja a gépet ;)


A router pl. jó lehet, ezt eléred messziről is és helyileg is. Csak kell tudnia usb meghajtót kezelni.

De ha van otthon másik gép ami mindig be van kapcsolva az is jó.

mmc - beépülő modul hozzáadása - csoportházirend - Itt felhasználó - parancsfájlok bejelentkezés

2017. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó ötlet. El is kezdtem összerakni.

Kipróbáltam, hogy hogy reagál a win, ha nem találja a behivatkozott parancsfile-t, ebben az esetben normálisan elindul, akkor is ha nem kéne.

Ezért úgy módosítottam az elképzelést, hogy a szerverről beolvasok egy txt filet, amiben vagy 1 vagy 0 van. A 0 esetében nem csinál semmit, 1-esetén lefut a shutdown parancs. Illetve ha nem éri el a filet a szerveren (lehúzták a hálózatról a gépet) akkor szintén lefut a shutdown parancs.


Mivel nem vagyok nagy dos zseni ezért a dolgok lényegi részéhez írtam egy rövid C programot(ő olvas a szerverről) amit meghív a batch file és ha 1 a visszatérési értéke akkor megy a shutdown parancs.

Az a gond hogy ez sehogy se akar lefutni indulásnál.

Tehát ha pl simán egy shutdown parancsot írok bele a batchbe és beállítom az mmc-ben ahogy írtad, hibátlanul működik. Ellenben az a batch file ami már a végleges lenne nem működik.(ebben van a c program).

Továbbá ha manuálisan indítom el a végleges batch file-t akkor is hibátlanul megy, tehát kifejezetten indításnál nem akar menni. Kipróbáltam úgy is hogy a kiolvasandó txt-t egy helyi meghajtóra tettem de úgyse megy.

Mi lehet a gond?

És köszönöm a választ mindenkinek főleg az utolsónak, ő vitt közelebb a megoldáshoz. :)

2017. aug. 18. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!