Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri a céges gépeken lecseré...

Megéri a céges gépeken lecserélni a Windows XP-t és a Vistát Windows 7-re?

Figyelt kérdés

Csak internet van rajtuk használva (Google Chrome), meg MS Office 2007-es csomag.

A legtöbb gépen XP van, a gépek paraméterei megegyeznek.

Processzor: Intel Core 2 Duo 2.33GHz

Ram: 2-3 GB DDR2

Alaplapi Intel Videokártya

Alaplapi Hangkártya

Alaplapi 10/100/1000 Hálózati kártya



2017. aug. 18. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztos én vagyok elkényeztetve, mi ilyen vasakon max. linuxos tesztrendszereket használnánk - ha nem dobnánk ki, ugyanis 2-3 GB RAM már arra sem elég. Lehet, hogy neked megfelel 1GB memórával futtatva a Windows 10, nekem biztosan nem. 8-10 alkalmazás, 14-20 böngészőtab és az apróságok, kb. ez marad a munkanapom végére. Ha ezt 1GB memóriában kellene megoldanom, nem lennék boldog :-)
2017. aug. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem szeretik a Linuxot, meg nem tetszik, üres kifogás.

Windows XP után a Windows 10 legalább akkora változás lenne, mint akármelyik Linux.

Nem tudom, mekkora cég, de egy kisebb, mondjuk 20-30 fős cég esetén nem szoktak sem makrókkal, sem külső adatforrásokkal, sem közösen használt dokumentumokkal dolgozni, hanem Marika megnyitja a sablon doksit, kitölti és elmenti más néven, meg az táblázatba beír egy új sort és nyom egy szummát. Na ezt LibreOffice tökéletesen megcsinálja.

Ha pedig kap a Marika egy pár parancsikont, amivel a programokat elindítja, akkor semmit nem fog észre venni abból, hogy Linux alatt van és nem Windowson. Sőt, ha nagyon akarod, teljesen át lehet szabni a kinézetet úgy, hogy Windows XP-nek látszon.

Teljesítményre pedig: nekem egy régi Core2 gépem megy otthon (igaz, abban 4GB ram van) és gyönyörűen megy rajta a Linux, KDE felülettel és nem akadozik a LibreOffice sem.

2017. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
A Windows 10 annyira fapados, észre sem veszik, hogy nem Linux...
2017. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#9

Tudom hogy 2014 óta nincs támogatás az XP-re, de sajnos pár gépen tényleg lejárt a licenc, mert már évek óta kiírja hogy nem eredeti, meg szoftverhamisítás áldozatai lettünk...

Nem sok gépről van szó, 45-50 darab.

Nekem ugyan mindegy mit telepítek a gépekre, de a főnökség sem szeretne linux-ra és LibreOffice-ra váltani.


Jelenleg az a két lehetőség van hogy:


a) minden gépet újratelepítek Windows 7-re (a cég megtudja szerezni elég olcsón a licenckulcsokat)


b) maradnak még az XP-s gépek ameddig lehet működtetni őket, és fokozatosan lennének teljesen új gépekre cserélve

2017. aug. 23. 12:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Mivel a LibreOffice nemcsak a Macra és Linuxra, de Windows-ra is elérhető, sőt, kiválóan fut akármelyik Windows operációs rendszer alatt (saját tapasztalat), legalább ezt lecserélhetnéd. Aztán el kellene magyarázni a tagoknak, hogy csak a neve más, ugyanazt tudja, sőt egyszerűbb kezelni is. Mentsenek valamelyik Office-ra, én következetesen a 2003-at használom, ez a legstabilabb.
2017. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja és nehogymá' valaki ifjúnak nézzen: nyugdijas vagyok, de olyan, aki 1992 óta dolgozik PC-n... Igenis meg lehet tanulni új dolgokat is, csak akarni kell.
2017. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!