Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan oldal, ahol linux...

Van olyan oldal, ahol linux alapú rendszerek vannak hobbi szintű otthon automatizálásra?

Figyelt kérdés
Bármi, az automata öntözőrendszertől a biztonsági kamerákig, az automatikus kaputelefon naplózásig, pl. ki mikor csengetett, postás mikor jött, stb, olyan dolgokig mint az automata redőny leengedés, vagy virágöntözés, világítás fel-le kapcsolás, pl. hazaérkezünk és a Bluetooth telefon ha a közelben van bekapcsolja a tv-t, hifit, lámpát felkapcsolja a rendszer ilyesmik.

2017. aug. 27. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Hogyan programoznád, ha a Google-t sem tudtad használni a kereséshez?
2017. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez jó volt emese, na takarodó
2017. aug. 27. 18:35
 3/17 A kérdező kommentje:

hol olvastad hogy programoznék?

de okos vagy, előbb olvass figyelmesen, majd tanulj meg értelmezni...

2017. aug. 27. 18:37
 4/17 tabaki ***** válasza:
58%

„hol olvastad hogy programoznék?”


Én a témacímkéknél...

2017. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Édes Istenem! Erre tényleg nem tudok mit mondani, a téma címkéknél olvasta, jáááájjjjj


Ugye te is érzed, ezt a kérdést sem nem neked sem a másik trollnak nem tettem fel.


Kényszeres válaszolóktól ments meg Uram minket! Ámen!

2017. aug. 27. 19:12
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Ohh Mester, bocsáss meg, nem gondoltam, hogy pont a neked meglévő eszközökhöz keresel mások által megírt vezérlést. Lehajtom a fejem és megyek írok is egy párat, csak úgy hirtelen felindulásból.
2017. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem látom a válaszolók tömegét, amit megzavartam volna.
2017. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Ne legyél ideges, attól megnyugszol :)
2017. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Azert eleg komikus ami itt tortenik:D


Amikor kerestem ilyet, nehany kiprobalasa is orakig tartott. Vegul par nap alatt azert megtalaltam az en igenyeimnek teljesen megfelelot. Ez azert fontos, mert mindenkinek masok az igenyei a kezelhetoseg, beallithatosag bonyolultsaga, kesz felulet hasznalata irant. Igy neked is megnezni, kiprobalni hasonlokat ugyaneddig fog tartani.


Ha viszont csak itt puffogsz es nem kezded el, sosem vegzel. Sok sikert!

2017. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen program/rendszer. Illetve van, de azt hiszem az neked nem lenne megfelelő. Ugyanis nem ingyenes.


A CastleOS $179-os áron fut, viszont igazából a fény és kameravezérlésen kívül (azokat is csak korlátozott számban, ráadásul csomó hardvert nem támogat) nem igazán tud mást. A kistestvére a CastleHUB pedig csak egy próbaidős demo verzió, és még annyit sem tud.


Az OpenHAB ingyenes, viszont csak és nem alakíthatóak a funkciók, illetve csak és kizárólagosan az Amazon legdrágább hardvereivel használható (a legutolsó érzékelőnek is onnan kell származnia, a hangfalaknak, a mikrofonoknak, a tv-készüléknek, a redőnymotornak, stb.)


Van még a LoxoneOS, ami szintén csak a saját eszközeit támogatja, a szoftvert pedig 1 vagy 10 évre bérelheted. Külön szoftver kell a telefonhívásoknak, külön az időjárás/napszak függvényhez (redőny, virágok), külön a médiaelemekhez. Ezek együtt futnak, viszont egyenként az éves díjuk €62. Az időjárás/napszak érzékelő eszköz (ami nélkül egyáltalán nem is használható a program) €480.


A Microsoftnál most fejlesztésben van a HomeOS (a kiadott próbaverziókat inkább ne említsük meg...működésképtelenek voltak, nem engedték ki az embert a házból, felhívtak random valakit, kapcsolgatták a villanyt, stb...), ami szintén nem lesz olcsó, illetve még évek, mire kijön, de várhatóan az minden egyedi eszközt kezelni fog.


Így az egyetlen lehetőséged tényleg az maradt, hogy magadnak leprogramozd.

2017. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!