Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elegem van a windows-ból,...

Elegem van a windows-ból, mennyi idő megszokni egy linux operációs rendszert főrendszerként?

Figyelt kérdés
Váltani szeretnék.

2017. szept. 2. 19:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Hidd el nekem nagyon sok.
2017. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
Mesélj aranykicsiszívem miért lettél ennyire kis hisztis és morcos arra a csúúúnya vindózra? Háá mi nem teccik ?
2017. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Valóban normálisabb rendszer a linux. Nem nehéz megszokni egy minimum átlagosan értelmes embernek. Nekem ingyen járna jogtiszta Windows 10, de még ingyen sem kell. Olyan érzésem van sok év linux után, hogy ez egy ostoba, korlátolt operációs rendszer. A 7 is az volt, de az legalább kinézett valahogy.
2017. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem megszokni kell, hanem megtanulni pár speckó dolgot, utána már jó vagy. Olvass alaposan utána a telepítésnek, tedd fel duálban, használd, légy kitartó és türelmes. Ennyi.
2017. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ez tőled függ, hogy mennyi szándék van benned a váltásra.
2017. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Mennyi idő alatt szoktad meg a windowst? A nejem (aki értelmes asszony, tudja hogy nem játékra való a számítógép, nem is szereti) a windows állandó frissítése miatt mindig panaszkodott, hogy .... Lecseréltem Mintre és egy órás tanítás után "elengedtem a kezét". Azóta egyszer nem kért segítséget. A kérdés mire használod a számítógépet, mert a megfelelő programokra kell átszokni, az az idő és kérdés.
2017. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Tom Benko ***** válasza:
59%
Attól függ. Ha egy másfajta windowst akarsz, sok. Ha rászánsz némi energiát, akkor olyan öt perc és pár hét közötti időtartam. Felhasználói szempontból nincs észrevehető különbség (legfeljebb a titkárnői szinten: más alakú a start menü), a rendszer maga viszont már filozófiai szinten más. Ha ezt megléped (nem nehéz), akkor már jórészt meg is vagy.
2017. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

Ez rajtad áll.Én 4-5 évig rengeteg disztrót kipróbáltam,egyik se volt fenn 3 hétnél tovább (pedig mennyire faxagyereknek tartottam magam hogy majd ÉÉÉN,meg a Linux).Mindben volt valami idegesítő amit nehezen,vagy egyáltalán nem lehetett (tudtam) megoldani.Irdatlan időt (éjszakát) emésztett fel a guglizás,manuálok hajkurászása,hogy sokszor alap dolgokat beállítsak.Egyszerűen időpocsékolásnak tartom,hogy pusztán egy oprendszer beállítása ennyi energiát emésszen fel (nembeszélve a bugos programokról).Nekem nem jött be.Visszaváltottam Windows-ra.

Akármit is terjesztenek,ezerszer egyszerűbb az élet mellette.


Aztán neked legyen szerencséd,1-2 próbát azért megér...

Ha szereted a kihívásokat akkor csak javasolni tudom!!!:)

2017. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Tom Benko ***** válasza:
69%
@8: És mégis mit akartál beállítani?
2017. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát hajrá, váltsál. De mi bajod a Win-nel? A 10-es egészen stabil és egészen modern UI-t ad (ellentétben a 7 és azelőtti hányadékokkal, amik a 90-es években modernek és kezelhetőnek számítottak, de 20 év az nagyon sok idő).


Amúgy nem nehéz megszokni más rendszert, ha minden olyan szoftver megvan hozzá, amivel eddig éltél - nem feltétlenül ugyanaz, de a funkcióját ugyanúgy ellátó, és abból meg szinte bármilyen területen találsz valami használhatót.


Nekem egy hét volt korábban egy új oprendszert belakni, talán az OSX volt rövidebb idő, de sok volt a nem PC-s (pontosabban Windows-os) múltam, előtte használtam Amigától kezdve AIX-ig mindenféle rendszert. Sőt, hamarabb, mint Windows-t, így aztán nem volt nehéz. No meg feketeöves kocka vagyok :-)


De a mostani Linux desktop-okat elnézve szintén nem nagy idő, főleg, hogy a legtöbb feladatot egy mezei böngészőből el lehet végezni, arra meg annyira mindegy, mit használsz.

2017. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!