Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy komoly tudású "hackernek",...

Egy komoly tudású "hackernek", vagy éppen programozónak lehetséges lenne valamilyen csalással szert tennie különböző steam játékokban ritka itemekre?

Figyelt kérdés

Nem akarok ilyet csinálni, meg nyílván nekem soha nem lenne meg hozzá a kellő tudásom, de kiváncsi vagyok hogy egyáltalán lehetséges e...


Ugye a steam marketen árult PUBG, CS:GO, Dota 2, tf2 ritkaságokra gondolok melyeket több ezer dollárért adnak.


Ilyesmit egy komoly tudású valaki tudna magának "kreálni", vagy valahogy nem legális úton (azon kivül, hogy feltöri mások profilját) szerezni?



2017. szept. 17. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Egy komoly tudású hacker vagy programozó nem foglakozik ilyen szarságokkal.
2017. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés...
2017. szept. 17. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Akkor átfogalmazom...



Nem lehet tudni, mivel a komoly tudású hackerek vagy programozók nem foglalkoznak ilyen szarságokkal.

2017. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem valoszinu. Ha csak ugy tudna barki csinalni, akkor nem lenne tobb ezer dollar az ara.


Egyebkent lehet olvasni az item-duplazas "csalasrol", de az igazabol nem csalas, csak a Steam support megvezetese. Amiota ez kiderult, nem is adnak vissza lopott itemeket.

2017. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Akkor tegyük félre azt az apróságot, hogy egy nagy tudású informatikus valószínűleg nem fogja a szakmai hírnevét és a büntetlen előéletét kockára tenni azzal, hogy egy játékban némi előnyhöz jusson.

Hogy lehetséges-e, az az illető tudásán és képességein túl a rendszer védettségén is múlik. Nincs feltörhetetlen rendszer, az tény. Ha van valamilyen kihasználható sebezhetőség a rendszeren, akkor azt a megfelelő tudás birtokában viszonylag könnyű feltörni. De ha nincs semmi sebezhetőség az adott rendszeren, akkor maradnak a brute force jellegű módszerek. Ez esetben nem az a kérdés, hogy feltörhető-e a rendszer, hanem hogy hány ezer géppel, hány évig tartana, mire sikerülne, és hogy ez megérné-e. Egy jól védett rendszerbe ugyanis, amin nincsenek biztonsági rések, nem fog számítani, hogy mekkora a tudásod, egyszerűen nem fogsz tudni kerülőúton bejutni.

Itt jegyezném meg, hogy a profilok feltörése is ez a kategória. Egy biztonságos rendszeren levő, jól védett profilt évekig, vagy évtizedekig tarthat feltörni. Az, amikor a retardált kistinik hencegnek, hogy fetörték a haverjuk gépét, mégpedig úgy, hogy valahogy megszerezték a jelszót, az baromira nem feltörés, bár jogilag ugyanúgy bűncselekmény.

2017. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a Valve-ot elnézve simán be lehet menni a rendszerükbe, nem hiszem, hogy majd pont ők fognak törődni a felhasználóik védelmével.

Nade térjünk a kérdésre. Amennyiben be tud jutni a Valve rendszerébe simán. Gondoljunk bele logikusan. Te is kaphatsz itemeket játékokon belül droppokból stb. Ezeknek a dropoknak van egy rendszerük. Nyílvánvalóan van egy give parancs ami tartalmazza az adott item kódját (pl 01jsi01ns72j) illetve egy Steam 64id-t (pl 29272910). Tehát összvissz valahogy így (nyílván nem pont így "néz ki" a paramcs de a lényeg ennyi): give_drop "time=next" "STEAM:0:_29272910" "item 01jsi01ns72j". Amennyiben ezt hacker barátunk be tudja ültetni a rendszerbe az adott item kódjával és a saját ID-vel, a következő dropja ez lesz.

2017. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Elképzelem azt a "komoly tudású hackert/programozót" :D aki ül a gép előtt, forró teával a bögréjében és fél órán át tűnődik azon, hogy hmmm... itt van ez a távolkeleti bank, simán lehúzható lenne többezer ügyfél, áá nem. ittvan ez az amerikai virtuális kereskedős oldal, ezis túl sima ügy hmm. Á MEGVAN! menjünk és giveljünk magunknak steam marketre itemeket, (igaz, hogy 1-2 darab van belőle már 2 éve, de csak nem tűnik fel) amiket majd eladogatok zsíííír! :D
2017. szept. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Persze. Egy sima parancssor és item ID+Graph
2017. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!