Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudja ezeket a szolgáltatásoka...

Tudja ezeket a szolgáltatásokat a Linux/Ubuntu?

Figyelt kérdés

Szeretnék Ubuntura váltani. Nem ismerem a rendszert, de azt hallottam, hogy gyors és kényelmes a használata.


Eddig Windows-t használtam és érdekelne, hogy a következő funkciók, programok megtalálhatók-e az pl. Ubuntu 16-ban.


- otthoni nyomtatót kezelése, testreszabása

- otthoni hálózathoz tud kapcsolódni? pl. otthoni csoport vagy nekem az is elég, ha támogatja a meghajtók/mappák megosztását wifi hálózaton keresztül, vagyis más gépről is láthatom/módosíthatom az adatokat.

- Microsoft word telepíthető rá? Tudom, hogy van alternatíva de ez a program számomra nagyon bevált és ha megoldható a telepítés, akkor nem szeretnék váltani.

- google naptár integráció van benne? Mindent a google naptáron tárolok, melyet a windows és az androidos telefonom is kezel. Az Ubuntunak is van olyan naptárprogramja, amihez a google-t hozzá lehet rendelni?

- Levelezőrendszer van hozzá? Mint a windows 10 posta vagy outlook


- Támogat felhőszolgáltatásokat? Ondrive, google drive


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2017. szept. 19. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindegyiket tudja szerintem, Google naptár integrációban nem vagyok biztos.

LibreOffice telepíthető rá, nyomtatókat kezel, hálózati nyomtatót azt hiszem CUPS-en keresztül.

Thunderbird-be integrálható a Google naptár (lightning), de lehet támogatja más módon is.

Dropbox-ot támogatja, Google Drive-ot is, lehet onedrive-ot is.

2017. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Neked nem ajánlok most egy teljes váltást. A gondolkodásmódod jelenleg nem megfelelő egy linux rendszerhez, kb. mintha csak az lenne a lényeg, hogy mindent megkapj mint eddig, csak lehetőleg ingyen.


Első körben fogj egy egyébként nem használt gépet, telepíts fel rá egy linuxot, és ismerkedj vele, vagy fogj egy Pendrive-ot, és készíts egy LIVE Linux rendszert, amiről beootolhatsz, csak ugye az némileg lassabb lesz, mint egy telepített rendszer.

2017. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"kb. mintha csak az lenne a lényeg, hogy mindent megkapj mint eddig, csak lehetőleg ingyen. "


Ez nem igaz. Nem erről van szó.


Elsősorban azért váltanék, mert a windows lassú, ami lehet a hardver miatt is, de azt olvastam, hogy a Linux hatékonyabban kezeli a hardvereket és ha gyorsabb, nekem bőven elég.


Úgygondolom, hogy az elvárásaim logikusak és ha ezeket nem teljesíti egy operációs rendszer, akkor semmi képpen nem való átlagfelhasználónak, mint én. Ezért is érdeklődöm azoktól, akik használják és értenek hozzá és eldöntöm hogy kell vagy nem a linux.

2017. szept. 19. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem ablakkezelőtől is függ Linux esetén, hogy milyen lassú-gyors, főleg egy régebbi gépen, adott esetben kevesebb memóriával...
2017. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"- otthoni nyomtatót kezelése, testreszabása" - Ha van hozzá driver.

"- otthoni hálózathoz tud kapcsolódni? pl. otthoni csoport vagy nekem az is elég, ha támogatja a meghajtók/mappák megosztását wifi hálózaton keresztül, vagyis más gépről is láthatom/módosíthatom az adatokat. " - Fájlmegosztás megy.

"- Microsoft word telepíthető rá? Tudom, hogy van alternatíva de ez a program számomra nagyon bevált és ha megoldható a telepítés, akkor nem szeretnék váltani. " - Natívban nem megy, de wine-nal lehet próbálkozni.

"- google naptár integráció van benne? Mindent a google naptáron tárolok, melyet a windows és az androidos telefonom is kezel. Az Ubuntunak is van olyan naptárprogramja, amihez a google-t hozzá lehet rendelni? " - Több program is van rá.

"- Levelezőrendszer van hozzá? Mint a windows 10 posta vagy outlook " - Hogyne lenne.

"- Támogat felhőszolgáltatásokat? Ondrive, google drive " - Ha máshogy nem, weben keresztül mindenképp, de szinte biztos, hogy találsz hozzájuk klienst is (gnome-online-accounts elméletileg tudja a gdrive-ot).

2017. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
A hatékonyabb hardverkezelés nem elsősorban a sebességben fog jelentkezni, másrészt azt sem biztos, hogy észreveszed.
2017. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!