Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e hosszabb távon negatív...

Van-e hosszabb távon negatív következménye annak, ha nincs "aktiválva a Windows"?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve a jobb alsó sarokban a laptopon kiírta a Win10, hogy "Aktiválja a Windows rendszert a gépházban". Lövésem sincs, hogy ez mit jelent, de minekutána a MediaMarkban közölték, hogy ez a művelet sacc/kb. 50ezer, nem tudom, mire számítsak. 10ezrem sincs a netre, nemhogy 50.

Így a Win aktiválása elmaradt,mi következhet be a "mulasztás" miatt. Windoséknál kb. mennyi a "türelmi idő" ?


Ez olyasmi, mint amikor bliccelek a buszon és elkap az ellenőr?

Lehet, hogy valamelyik napon arra ébredek, hogy az előfizetés ellenére sincs internetem? Vagy benyomják a "kékhalált"?

Mire számítsak és kb mikor?


( Ne számítógépes szaknyelven írjatok : azt nem tudom értelmes emberi nyelvre lefordítani!)

Köszi mindenkinek!



2017. szept. 20. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

A régebbi rendszerek 30 nap után kizárták a felhasználót, és akkor az aktiválás kikerülhetetlen volt. Az újabbak mint a Windows 10 elvileg nem csinálnak ilyet és bármeddig használhatod (ha tényleg egy éve ilyen akkor láthatóan nincs változás).


Amúgy 10 otthoni felhasználóból legalább 9 illegálisan aktiválja a rendszerét ingyen. Ez eltünteti a figyelmeztetést és elhiteti a rendszerrel hogy kifizették, legális tulajdonosai a felhasználók. Kérj meg valakit hogy csinálja ezt meg neked (ne szervizet, egy hozzáértő ismerőst mert 2 perces művelet).

2017. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
27%

"Ez olyasmi, mint amikor bliccelek a buszon és elkap az ellenőr?"


Nem, nem olyan. Az egy sima polgárjogi szerződés megsértése, ez meg bűncselekmény. Más kérdés, hogy nem igen lesz következménye.


Miért nem használsz Linuxot? Ingyen van, nem leszel vírustanya és még azt a pluszt is megkapod, hogy nem egy multi cég feketedobozát kapod meg (azaz jelen esetben lopod el), hanem kizárólag szabad és nyílt forráskódú szoftvereket használsz a gépeden.

2017. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös nem történik, egyedül a testreszabási lehetőségeket tiltja le (asztali háttérkép, színek, stb.).


A Mediamarkt meg szokás szerint eszméletlenül túlárazott, jobb helyeken ez a művelet 25-30e csak.

2017. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy, de inkább már másfél éve áll fenn ez az állapot.

Sajna, az a jószándékú+profi, aki eddig segített, régen elköltözött Budapestről. :(

Másokat nem ismerek, vadidegen "szakértőkben" már nem bízok. Drágák és szakbarbárok.

Nincs 14ezres órabérre pénzem...ráadásul úgy, hogy szerelés után ott maradjak, ahol a part szakad.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jómagam a Win10-zel jól megvagyok. Régebben beígérték, hogy ha nem frissítem, akkor

egy idő múlva nagyon lelassul a gép, megint 5-6-7 percet kell várni, míg egyetlen lapot betölt.

Ez (eddig) nem jött be: ugyanolyan villámgyors a gép, mint mikor megkaptam.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Számomra óriási könnyebbség, (amivel régen nagyon sokat kínlódtam), az az, hogy a Win10 nem szekál naponta 20-30-szor , hogy pl. " frissítsem a Jawa-t, meg a többieket", hanem--ha jól értettem--ez automatikusan keresi + le is tölti a frissítéseket.

Jawa-t frissíteni lehetetlenség volt, ellenben "elállította" a gépet és letöltött kéretlen dolgokat (Bing, kaszinóreklámok, Yahoo, vírusírtók, Yandex, a gmail-levelezésembe napi akár 10 spam...stb. Amiket letörölni, letiltani, kiiktatni, megszüntetni, visszaállítani persze szintén lehetetlen volt)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Mindenesetre Win10 etéren békénhagy, és ez óriási segítség nekem.

Mostanában csak az "One Drive Setup", vagy mi kéri naponta-kétnaponta, hogy frissítsem,

de megnyugtattak, hogy azzal egyáltalán ne foglalkozzam, mert semmi szükségem rá.

A Libre Office-nak vannak még "elérhető frissítései", amit képtelen vagyok telepíteni,

de azt sem használom, úgyhogy nem zaklatjuk egymást.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

A Win7 sajátossága, hátránya, hogy újra napi szinten kéri a majd frissítéseket, mint az megesett? Nagyon megkínlódtam vele, már féltem, hogy mire merjek rákattintani. Nem tudtam,a következő percben hol vágja be a féket, hol kizárólag csak úgy enged továbblépni, ha megadom a telefonszámom, címem, ha a lap megnyitása előtt regisztrálok a facebook-ra, fizetek 80dollárt, ...és stb. Nem engedte becsukni a felugró ablakokat sem, ellenben olyan reklámoldalakat nyitott meg, amit nem kértem tőle...stb. Naná, hogy inkább becsuktam az egészet, minthogy valami ismeretlen dologba belehajszoljon, tönkretegye az addig működő beállításokat is, vagy hogy erőszakkal fácse-taggá tegyen!

---------------------------------------------------------------------------------------------------


A Win7-ből nem következik, hogy laikus számára is lehet olyan problémamentes, mint a Win10?

(Attól durvább már csak a Vista volt. Pedig állítólag pont az az program, amin egy magamfajta egybites lény is könnyen eligazodhat.) vVagy a Win7 tényleg "csak erős idegzetű vérprofiknak ajánlott"?

Ha a továbbiakban is így működik a Win10, és tényleg csak annyi lesz a nyomora,

hogy pl. nem enged új háttérképet, azt pont leszrom.

De az igen érzékenyen érintene, ha hirtelen kifogynék a netből.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Milyen vészjósló előjelekre kell figyelnem, honnan tudható előre, hogy mikor szűnik

létezni meg a Windows a gépen ?


Köszi mindenkinek!

2017. szept. 20. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy, de inkább már másfél éve áll fenn ez az állapot. "

Akkor kb pont azóta nem kapod meg a frissítéseket.

Pedig kéne, hidd el.

Szerintem csak keress valakit, aki segít.

2017. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Majd amkor se problémázz, ha a munkaadódnak nem lesz pénze a fizetésedre az olyanok miatt, akik nem hajlandóak fizetni egy szolgáltatásért.
2017. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm segítőkész és építő kritikádat.


Értem, hogy Bill Gates embere vagy és lázad az erkölcsi érzéked, kizökkent lelkivilágod, de volt adófizetőként, jelenlegi rokkantnyugdíjasként, 70ezerből nem telik :(

Mielőtt kiderülne, hogy az adófizetők pénzét sírod el sok sorstársamtól is, addig nem tudlak egyébbel vígasztalni, minthogy megnyugodhatsz: egyetlen sárga csekken fizetendő elmaradásom nincsen, de még az internet-előfizetésemmel sem csúszok. A te ajtódon sem kopogok, hogy kölcsön kérjek. Te viszont bármikor jöhetsz, egy tányér meleg étel mindig lesz a számodra is. Töröld meg az orrocskádat, szárítsd fel a könnyeidet, vígasztalódj ! Lazíts, hallgass zenét, meditálj, olvass sokat, sportolj, tanulj !

Idővel pedig válj lelkiismeretes adófizetővé és ne keseredj el, ha visszanyal a fagyi: én akkor is szeretlek majd, ha te már önmagadat sem. :) Milli pusza, legyen szép a napod!

2017. szept. 20. 11:40
 8/8 kovpet ***** válasza:
30%
Mint írtam: van ingyenes alternatíva, nem vagy rákényszerítve a lopásra, tehát ez az egész hiszti felesleges volt.
2017. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!