Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimpben hogyan tudok előzőleg...

Gimpben hogyan tudok előzőleg használt beállításokat vissza nézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimpben hogyan tudom megnézni, hogy milyen beállításokat használtam például egy előző nap készített kép árnyékolásánál? Betöltöm az xcf fájlt és szeretném látni a rétegre kattintva például a vetett árnyékot milyen beállításokkal csináltam.

Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 7. 09:27
 1/4 tabaki ***** válasza:
Túl sokat vársz el egy formátumtól egy gyakorlatilag értelmetlen cél érdekében.
2017. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kártyákat kellene készítenem, fénykép, név és telefonszámmal. Gondoltam egyet megcsinálok, utána csak a képet, telefonszámot, nevet átírom mentés máskép....

Hogyan szoktátok gimppel megoldani az olyan feladatokat, mi többször kellhet?

2017. okt. 7. 20:41
 3/4 tabaki ***** válasza:

Meg kell mondjam, nem tudom, mi a teendő. Létezik a szkriptelés, amellyel talán megoldható, de ez az én számomra ismeretlen terület. Mindenesetre nem túl egyszerű:

[link]

Kínomban nem tudok okosabbat javasolni, mint hogy írd föl magadnak egy darab papírra a kérdéses értékeket.


Sajnos, nem tudom, hogy voltaképpen hogyan néz ki, amit tervezel, ezért csak általánosságban mondom a hasonló feladatok alapján: Én az egészet Inkscape-ben állítanám össze, a Gimpet legfeljebb a képek retusálására és azonos méretűvé szerkesztésére használnám. Ennek több komoly előnye volna, például klónozással elérhető, hogy a szöveg megváltozásával a vetett árnyéka is változzon, az elfordított vagy egyéb módon torzított szöveg is szerkeszthető, nyomtatáshoz kényelmesen táblába rendezhetők a névjegyek, a beállított szín-, átlátszóság és elmosás-értékek utólag is kiolvashatók, a kép kicserélhető a hivatkozás átírásával, mindezek egyszerűsítik a tömeges munkát.

Te nyilván nem ismered közelebbről az Inkscape-et, ha nem rögtön azt vetted elő, ezért aligha jelent túl nagy segítséget, hogy itt ilyen szépen feldicsérem. Ha viszont fölteszed valahová a tervedet, és privátban elküldöd a linkjét, holnap este meg tudnám nézni, hogy tényleg használható-e rá a program. Ha igen, megpróbálnék összerakni neked valami használható sablont.

2017. okt. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat és a felajánlott segítséget! Létre hoztam egy mintát, de nem írtam fel az értékeket, viszont egyszerűbbnek tűnik akkor újra megterveznem és felírni. Photoshopot használtam eddig, ezt szeretném kiváltani ingyenes szerkesztőre. Úgy gondoltam ágyúval lövök verébre meg, hát fizetős és amire nekem kellene az elég egyszerű dolog. Kicsi képeket kell csinálnom mint egy névkártya úgy néznek ki, csak ebből többet és éves viszonylatba többször kell elővennem a sablont.

Most legalább tudom, hogy a Gimp másképp működik. Az Inkscape-et meg megnézem.

2017. okt. 8. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!